برگزاری سومین جلسه ستاد هم اندیشی آسیب های اجتماعی در معاونت اجتماعی فرهنگی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه هم اندیشی اعتیاد شنبه  15  اردیبهشت  ماه 97 در محل سالن شورای  معاونت اجتماعی فرهنگی برگزار شد.
این نشست با حضور دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی، دکتر برکتی مدیرمولفه های مؤثر بر  سلامت ، دکتر نوروزی روانپزشک مرکز ملی تحقیقات اعتیاد، دکتر جاهدی کارشناس مسئول واحدMMT معاونت درمان، دکتر رامهرمزی کارشناس مسئول امور دارویی معاونت غذا و دارو ، خانم موسوی کارشناس مسئول پیشگیری وکاهش آسیب معاونت بهداشت ، آقای مردی کارشناس مرکز مشاوره اعتیاد  معاونت دانشجویی و جمعی از کارشناسان معاونت اجتماعی  برگزار شد.
هدف از برگزاری این جلسه که  جهت هم اندیشی برنامه های اجرایی و عملی کاهش اعتیاد در سطح جامعه بود، سوء مصرف مواد در جمهوری اسلامی ایران است که  یک مشکل مهم اجتماعی و سلامت عمومی محسوب می شود. این کشور دارای مرز طولانی و متخلخل با افغانستان، تولید کننده اصلی تریاک غیرقانونی و هروئین در جهان است. ترياک و شیره از مواد شيميايی هستند که بيشترين مصرف را دارند.
دکتر رستمیان در این جلسه از معاونت ها تقاضا کرد اطلاعات کاهش اعتیاد و آمارهای موجود را تکمیل کنند و به این معاونت ارسال نمایند.
 در ادامه دکتر عبدی ،  گزارش آمار جمع آوری شده معاونت های  بهداشت ، 
غذا و دارو  و درمان و اقداماتی که در  حوزه معاونت دانشجویی انجام شده است مباحثی را ارائه کرد و نظرات و پیشنهادهای هر کدام از معاونت های دانشگاه علوم پزشکی تهران  را مورد بحث و بررسی قرار دادند. 

گزارش: اسلامی نیا
عکس: میری


 
   1397/2/15 14:37     
  
تعداد بازدید :  256