مشارکت دانشجویان در تامین هزینه‌های اردوی سفیران سلامت
محمدرضا استاد شریف طی گفت‌‍و گویی با اشاره به فعالیت‌های گروه جهادی سفیران سلامت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در روستای قمرود از توابع بخش مرکزی اظهار کرد: فعالیت‌های مختلف در حوزه طراحی و برنامه‌ریزی را از اسفندماه سال گذشته دنبال کردیم تا اینکه چهارم فرودین‌ماه نخستین تیم گروه جهادی سفیران سلامت را برای فضاسازی و فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم به روستای قمرود اعزام و فعالیت خود را به صورت شبانه‌روزی آغاز کردیم.

وی اضافه کرد: از هفتم فرودین‌ماه ارائه خدمات مختلف دندانپزشکی از جمله ترمیم، جرم‌گیری و کشیدن دندان را آغاز کرده و برخی از بیماران که نیازمند عمل خاصی باشند را به قم اعزام می‌کنیم تا به صورت رایگان درمان شوند.

مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم به استقرار پنج یونیت دندانپزشکی و دو کلینیک سیار در روستای قمرود اشاره کرد و گفت: به دلیل نداشتن دستگاه رادیولوژی، یکی از مجهزترین کلینیک‌ها را با ۲۵۰ میلیون تومان تجهیزات، به اتاق رادیولوژی اختصاص داده‌ایم.

وی از شرکت ۶۰ نفر در اردوی جهادی سفیران سلامت یاد کرد و ادامه داد: هزینه خدمات دندانپزشکی بسیار بالاست اما گروه جهادی سفیران سلامت این خدمات را به صورت رایگان به مردم ارائه می‌دهد چراکه دانشجویان جهادگر نیز در تامین هزینه‌های این اردو مشارکت دارند.

استاد شریف با بیان اینکه در اردوی جهادی سفیران سلامت ۲۰ میلیون تومان مواد دندانپزشکی پزشکی مصرف شده است، اظهار کرد: جهادگران سفیران سلامت چشم‌انتظار حمایت بیشتر مسؤولان هستند و بازدید مسئولان از عملکرد جهادگران موجب دلگرمی بیشتر دانشجویان می‌شود.

مسئول اردوی جهادی سفیران سلامت با تاکید بر اینکه استفاده از هفت یونیت در یک روستا در سطح کشور کم‌نظیری است، عنوان کرد: امیدواریم دانشجویان برای یک بار هم که شده این اردوهای جهادی را تجربه کنند.
   1397/1/15 09:16     
  
تعداد بازدید :  201

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: