آخرین جلسه کمیسیون آیین نامه ارتقاء اعضا هیئت علمی در سال 96 برگزار شد


به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، جلسه بررسی آئین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی در تاریخ 22 اسفند 1396 در محل سالن 6G ستاد مرکزی با حضور اعضاء کمیسیون  ماده یک و کمیته های ماده یک ارتقاء دانشکده های تابعه، برگزار شد .
در ابتدای جلسه دکتر باقرزاده مدیر فرهنگی معاونت اجتماعی فرهنگی ضمن خیر مقدم به اعضاء جلسه و تقدیر و تشکر از زحمات یکساله آنها، در خصوص بند های مختلف ماده یک آئین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی توضیحاتی ارائه داد. 
سپس دکتر رستمیان جانشین رئیس دانشگاه در ارتباط با نقش و اهمیت توسعه فعالیت های اجتماعی مطالبی را اظهارداشت . ایشان با اشاره به انتشار مجله معاونت اجتماعی فرهنگی،  گفت هرگونه فعالیتی که در حوزه اجتماعی انجام شود در این مجله منعکس می شود.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر عیسی زاده عضو کمیسیون ماده یک ارتقاء، برگزاری کلاس های هم اندیشی را ظرفیتی برای دانشگاه دانست. همچنین طرح دستهای مهربان را به عنوان نمونه ای موفق ارزیابی کرد و افزود آئین نامه ارتقاء متناسب با نیاز علوم پزشکی بومی سازی شده است.
دکتر ملک افضلی مشاور عالی معاونت اجتماعی فرهنگی هم با اشاره به تعریفی که سازمان بهداشت جهانی از ابعاد مختلف سلامت ارائه داده است آن را در چهار بٌعد سلامت جسمی ، روانی، اجتماعی و معنوی تقسیم بندی کرد. وی افزود در زمینه سلامت جسمانی و روانی توفیقاتی حاصل شده است اما در بٌعد اجتماعی و معنوی وارد نشده ایم و مداخلات اجتماعی نداشته ایم. برای سلامت معنوی جامعه توجه به آسیب های اجتماعی مانند طلاق ، خشونت ، اعتیاد و ... لازم است.
ایشان گفت: با بهره گیری از سواد سلامت، آگاهی مردم به جایی برسد که سِره را از نا سِره تشخیص دهند. همچنین ایشان با اشاره به حضور جوانان در قالب کاروان های راهیان نور، این حرکت را نوعی سلامت معنوی یاد کردند.
سوالات اعضای کمیته دانشکده ها مطرح شد و به تمام سوالات ایشان پاسخ داده شد.
 
گزارش: کاظم زاده
عکس: میری


   1396/12/23 13:55     
  
تعداد بازدید :  340