برگزاری کارگاه نقش انیمیشن های آموزشی در حوزه پزشکی و فرهنگ‌سازی سلامت

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه نقش انیمیشن های آموزشی در حوزه پزشکی و فرهنگ‌سازی سلامت ، ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، با حضور استاد امیر سحرخیز ، عصر روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه  در محل سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی برگزار شد.
در ابتدا استاد سحرخیز، از سابقه نمایش کارتون در ابتدای فیلم‌های سینمایی آغاز کرد و افزود این روند منجر به ساخت فیلم‌های کارتونی گردید. وی از والت دیسنی به‌عنوان اولین سازنده فیلم‌های کارتونی یادکرد که به‌تدریج ساخت انیمیشن های آموزشی نیز  جایگاه ویژه ای پیدا کرد. ایشان در خصوص تاثیر پویا نمایی در تفهیم آداب شهروندی و سلامت فردی و اجتماعی  به تابلو هایی با موضوعات مختلف به قصد تفهیم مطالب پزشکی، سلامت، عبور و مرور، رانندگی و آداب شهروندی در کشورهای توسعه یافته اشاره و سپس در خصوص نقش انیمیشن یا پویانمایی در حوزه سلامت و پیشبرد آن مطالبی ارائه کرد.
  کارگاه‌های ارتقای فرهنگی هیئت‌علمی هر چهارشنبه با توجه به نیازسنجی و نظرسنجی‌های انجام‌شده و ارزیابی نسبت به فضای عمومی جامعه و همچنین مقتضیات زمان در محل شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار می‌شود.
ازآنجاکه اساتید مدعو سخنران این کارگاه‌ها از میان بهترین سخنرانان و اساتید دانشگاهی ایران در حوزه‌های تخصصی انتخاب می‌شوند و برگزاری کارگاه‌ها به‌صورت منظم در محل و زمان مطلوب انجام می‌پذیرد، استقبال خوب اساتید هیئت‌علمی دانشگاه‌های مختلف را به دنبال داشته است.


گزارش از مسعود ایرجی


   1396/12/7 10:54     
  
تعداد بازدید :  239