برگزاری جلسه‌ی توجیه رابطین سلامت پروژه تکامل اطفال (ECD (Eairly Childhood Development
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه توجیه رابطین سلامت با عنوان "توسعه همه ‌جانبه دوران کودکی" ECD (Early Childhood Development ) یکشنبه  29بهمن ماه 96 ساعت 8:30 در سالن اجتماعات بخشداری چهاردانگه شهرستان اسلامشهر برگزار شد .
این جلسه که با حضور دکتر حسین ملک افضلی  مشاور عالی معاونت اجتماعی فرهنگی، دکتر حسن برکتی مدیرمولفه های مؤثر بر سلامت این معاونت و  جمعی از رابطان و کارشناسان مرکز بهداشت اسلامشهر و چهاردانگه برگزار شد، دکتر ملک افضلی توضیحاتی با عنوان چگونگی برگزاری پروژه  ECD (Eairly Childhood Development )  و پایلوت طرح ارتقای تکامل دوران ابتدایی کودکی به سمع و نظر حاضران رساند.
دکترملک افضلی گفت: برای تأمین سلامت جامعه  نمی توان تنها با اتکاء حمایت سیستم دولتی تمام مشکلات را مرتفع کرد  بلکه از توانمندسازی جامعه نیز بایستی کمک گرفت. وظیفه  رابطین سلامت ارتقاء  رشد و تکامل کودکان در  جامعه می باشد و لازم است  در کلاس های آموزشی مادران، رابطان، مراقبان و پزشکان و کودکان آموزش های لازم را ببینند تا از توانمندی های لازم بهره مند شوند.
برای اجرای این طرح چند سطح را باید در نظر گرفت :سطح اول مادر است  - سطح دوم رابط یا سفیر سلامت می باشدسطح سوم مراقبان مرکز بهداشتسطح چهارم پزشک دوره دیده و در نهایت سطح پنجم مرکز بیمارستان ضیائیان  و مرکز طبی کودکان که به صورت ملی پاسخگو می باشد .
ایشان اشاره کرد: در این مسیر اگر خانواده ای علاوه بر خدمات پزشکی به خدمات اجتماعی هم نیاز داشت مداخلات اجتماعی نیز انجام شود. به همین دلیل امروز در ساعت 10 با مسئولین و ذی‌نفعان شهرستان اسلامشهر جلسه ای برگزار می شود تا با حمایت همه نهادها این طرح به نحو احسن اجرا شود و با آموزش های لازم که در سطح جامعه داده می شود آن را نهادینه کنیم که این طرح تداوم پیدا کند.
با در نظر گرفتن همکاری های لازم از جانب بخشداری و فرمانداری و آموزش و پرورش و بهزیستی شهرستان اسلامشهر شرایطی مهیا شده تا از ابتدای سال 97 همه کودکانی که متولد می شوند باید در چهاردانگه تحت نظر این پروژه قرار گیرند و از همان بدو تولد ، رابطان با مادرها در ارتباط باشد تا این کار بزرگ و ارزشمند را برای جامعه خود رقم بزنند.
 
گزارش: اسلامی نیا


   1396/11/30 10:46     
  
تعداد بازدید :  288