تشکیل جلسه ی کمیته ی علمی همایش نان سالم، در معاونت بهداشت دانشگاه

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه ی کمیته ی علمی همایش نان سالم 23 دی ماه در محل معاونت بهداشت دانشگاه تشکیل شد. در این جلسه که با حضور دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد، دست اندرکاران همایش نان سالم از معاونت های مختلف دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اتحادیه ها و صنایع مربوط به نان، سازمان ملی استاندارد و چندین شرکت فعال و موثر در حوزه ی تولید نان، سلامت و بهداشت شرکت کردند.
در ابتدای این نشست، خانم منصوری، کارشناس مسئول سازمان ملی استاندارد به این نکته اشاره کرد که استانداردهای گندم، آرد، نان های سنتی، نان های حجیم و نیمه حجیم و همچنین ماشین آلات پخت نان تدوین شده اند و هم اکنون وجود دارند. آرد گندم و ماشین آلات پخت نان(از نظر تولید و واردات) مشمول اجرای اجباری استاندارد هستند ولی استانداردهای مربوط به نان و گندم اجباری نیستند.
در ادامه دکتر رستمیان، معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر این موضوع تاکید کرد که در راستای پیشبرد سیاست های ارتقای سلامت و همچنین در مسیر حرکت به سمت امنیت غذایی مردم، علی الخصوص مورد نان که نقش ویژه و بی بدیلی در تامین نیازهای تغذیه جامعه دارد، راهکارهای هدف داری را می توان در این جلسات با رویکرد علمی و با همکاری همه اصناف تهیه و عملیاتی کرد تا در نهایت، نان سالم در سفره مردم قرار بگیرد.
وی افزود: مردم ایران بیشترین مصرف کننده گندم به ویژه به شکل نان درجهان هستند، از این رو عوامل تاثیرگذار براین محصولات استراتژیک، تاثیر مستقیمی بر وضعیت پایداری امنیت غذایی حاکم بر کشور خواهند داشت، در نتیجه راهکارهای همه اصناف می توانند در بهبود وضعیت سلامت جامعه کمک شایانی را داشته باشند. هر واحد و صنفی که به گونه ای با نان در ارتباط است راهکارهای خود را ارائه دهند تا با جمع بندی و به صورت هدفمند بتوان از آنها استفاده کرد و پیاده سازی عملیاتی آنها به نحو احسن انجام پذیرد؛ همایش نان سالم فرصت بزرگی برای رساندن پیام اصناف مرتبط از طریق بیانات وزیر محترم بهداشت در رسانه های ملی ایران است.
سپس دکتر دلاوری، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب که درشورای عالی سلامت وزارت بهداشت، تاکنون جلسات متعددی در مورد نان و مسائل مربوط به آن تشکیل شده است، اضافه کرد: مستندات موجود درزمینه واردات، کاشت گندم، سموم گندم، نحوه نگهداری، نحوه دسته بندی و میزان گلوتن و غیره نیز  تهیه شده است که می توان به صورت دسته بندی از این مستندات برای همایش نان سالم بهره کافی را برد و در کل، ورود وزارت بهداشت به حوزه سلامت نان و برگزاری همایش نان سالم بهانه ای است برای اصلاح مشکلات زنجیره ای گندم تا نان. وی تاکید کرد: هزینه ی قابل توجه ای که برای  همایش نان سالم  استفاده می شود بایستی برداشت هایی علمی تولید کند، که بصورت نکات کلیدی و منطقی از زبان وزیر محترم برای حمایت طلبی از گروه تولید نان قابل ارائه باشند.
در ادامه، خانم یوسف زاده، معاون سازمان ملی استاندارد، پیرو این موضوع، با تاکید بر پراکندگی بحث های جلسه قبل در مورد آرد و گندم، جمع بندی که در مورد استاندارد گندم، آرد و نان در سازمان ملی استاندارد تهیه شده است را ارائه کرد.
پس از ارائه استانداردها، پابرجا، رئیس اتحادیه نانوایان سنگک تهران به این نکات اشاره کرد که، استانداردها خوب است به شرط آنکه زیرساخت نان که آرد است بهینه آماده شود؛ تهیه نان هزینه بر است ولی در نظر گرفته نمی شود؛ خمیر نان باید استراحت ببیند ولی به دلیل کمبود وقت نانوا امکان تخمیر وجود ندارد. وی در ادامه افزود، جهت عدم امنیت شغلی نانوایان نیز راهکاری ارائه شود چرا که قشر نانوا، قشر زحمتکش جامعه و متاسفانه از نظر منافع شغلی از بی بهره ترینها هستند.
یزدجردی، رئیس هیئت مدیره کانون صنایع آرد ایران، با توضیح اینکه، هدف این سمینار، نورافکنی است بر عیب ها و مشکلات نان، این مطلب را مهم دانست که وزارت بهداشت به عنوان واحدی بی طرف عمل می کند و فقط به سلامت مردم می اندیشد. وی گفت: در فرایند پخت نان باید اتفاقاتی بیافتد تا نان سالم تهیه شود که بستگی به مواد اولیه (گندم وآرد) دارد. دولت در مورد گندم و خرید و فروش آن انحصاری عمل می کند و متاسفانه  ناخالصی های گندم زیاد است. به عنوان مثال در تولید برنج، انواع و اقسام برنج ها را با قیمت های مختلف داریم ولی درگندم این تقسیم بندی انجام نگرفته است و همه ی گندم ها به یک قیمت توسط دولت خریداری می شوند؛ گندم های به دست آمده یکنواخت نیست و دلیل نامطلوب بودن کیفیت نان همین مسئله است. وی افزود: راهکار پیشنهادی بنده این است که برای کشاورز موقعیتی ایجاد شود تا محصولی خوب تولید کند و این محصول به قیمت مناسب از کشاورز خریداری شود و درصورتیکه کشاورز صاحب مسئولیت شود تحولی بزرگ صورت خواهد گرفت. راهکار بعدی اینکه در صورت بالا رفتن قیمت نان، یارانه آن به مردم نیازمند تعلق بگیرد. وی اشاره کرد که، حدود یک دهه با دستور وزارت بهداشت، اسید فولیک و آهن در آرد گنجانده شده است و هر چند پیشنهادهایی در جلسه قبل در مورد اضافه کردن کلسیم و  ویتامین D3  در آرد داده شد، ولی به دلیل ضعیف بودن آرد، باید مورد بررسی های علمی قرار بگیرد. وی پیشنهاد داد که مانند سایر کشورها کلسیم و  ویتامین D3 در شیر مصرفی اضافه شوند.
در ادامه ی تبادل نظر برای غنی سازی نان، دکتر نجاریان، مشاور اجرایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، این سوال را مطرح کرد که، هر چند در بحث غنی سازی و جلوگیری از آنمی و فقرآهن، موارد ذکر شده در قوت غالب مردم وارد شده است، ولی تا کی باید ادامه پیدا کند؟ وی افزود، باید شدت و ضعف در استان ها بررسی شوند و این کار مربوط به دفتر تغذیه وزارت بهداشت است؛ گندم و آرد کشورمان منطبق بر استاندارد ملی هستند و متولی اصلی آنها پژوهشکده غله است که باید در جلسات حضور داشته باشد و مشکلات خود را عنوان کند. وی در پایان سخنان خود، بر این موضوع تاکید کرد که، برای نانواها بایستی کلاس آموزشی گذاشته شود.
در پایان، دکتر صدرایی، مدیر گروه واحد سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی تهران، به این نکته اشاره کرد که جمع بندی بحث علمی که درهمایش لازم است، به گونه ای خواهد بود که اصناف هم بتوانند مشکلات خود را مطرح کنند و این همایش سمبلی خواهد بود برای رصد موضوع، دست آورد، پیشرفت و چالش ها. وی گفت: در همایش بعدی همچنین فرصتی خواهیم داشت که به صورت خاص این موارد را در دستور کار خود قرار داده و علل عدم موفقیت را به گوش مسئولین برسانیم تا در نهایت کیفیت نان را ارتقاء دهیم.
در پایان این جلسه مقرر شد تا اعضای کمیته علمی، اهم نظرات در حوزه کاری مربوطه ی خود را حداکثر تا 27 دی ماه به دبیرخانه این همایش ارسال کنند تا در جلسه ی بعدی نهایی شوند.

   1396/10/27 09:26     
  
تعداد بازدید :  320