بررسی حضور در جشنواره ی فرهنگی سیمرغ و برنامه ی عملیاتی فرهنگی چهارساله ی دانشگاه
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دوشنبه 18 دی ماه جلسه ی رابطین و مسئولین فرهنگی مراکز تابعه، با محوریت ثبت آثار در جشنواره فرهنگی بین المللی سیمرغ و بررسی برنامه ی عملیاتی فرهنگی چهارساله ی دانشگاه با حضور تمامی مسئولین فرهنگی واحد های تحت پوشش در محل سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه که به منظور بررسی راهکارها و دریافت پیشنهادهای رابطین در راستای شرکت حداکثری  و هر چه باشکوه تر پرسنل دانشگاه در جشنواره فرهنگی سیمرغ و همچنین بحث و تبادل نظر در مورد برنامه عملیاتی چهارساله آینده برگزار شد، دکتر باقرزاده، مدیر فرهنگی دانشگاه، ضمن ابراز تشکر و قدردانی از فعالیت رابطین فرهنگی در محل خدمت خویش، بر این نکته تاکید کرد که رویکرد مدیریت فرهنگی دانشگاه تقدیر ویژه از رابط فعالی است که در محل خدمت و واحد مربوطه، با اطلاع رسانی جامع، تشویق و در نظر گرفتن راهکارهای مناسب موجب ثبت بیشترین آثار فرهنگی تولیدی کارکنان دانشگاه در پورتال جشنواره بین المللی سیمرغ بشود.
در این جلسه بیان شد که صرفا ثبت آثار برای تمامی اساتید دارای امتیاز ارتقاء فرهنگی ویژه ی اعضای هیئت علمی است و برای تمامی کارکنان موجب صدور تقدیرنامه و همچنین جوایز و امتیاز ارزشیابی پایان سال خواهد شد.
شایان ذکر است برای افراد برگزیده در جشنواره بین المللی سیمرغ، به غیر از جوایز، هدایا و تقدیرنامه های  وزارت بهداشت، هدایای نفیسی نیز از طرف معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه و مراکز تابعه در نظر گرفته شده است.
در پایان همچنین دکتر باقرزاده ضمن تشریح جدول آماده شده ی برنامه ی عملیاتی فرهنگی چهارساله ی دانشگاه در معاونت اجتماعی فرهنگی، به این نکته اشاره کرد که این برنامه و جدول برای بررسی بیشتر و دریافت نظرات و پیشنهادهای واحد های تابعه به تمامی مراکز ارسال شده است و از مسئولین فرهنگی درخواست کرد تا این موضوع را به عنوان اولویت کاری در نظر داشته باشند.
 شایان ذکر است، فراخوان نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با نام جشنواره "سیمرغ" که نام یک پرنده درمانگر افسانه‌ای است در ابتدای آبان ماه اعلام شد و در این فراخوان وزارت بهداشت تمامی دانشجویان ایران اسلامی و دانشجویان کشورهای مختلف از هر آئین، دین و مذهب را به شرکت در این جشنواره بین‌المللی دعوت کرد.
 به گزارش مفدا، این جشنواره که در دوره‌های گذشته با  اهدافی چون تقویت فضای پرنشاط و ایجاد انگیزه فرهنگی و هنری در میان دانشجویان و اساتید و جامعه پزشکی کشور برگزار می‌شد، امسال برای اولین بار در بخش بین‌الملل نیز برای دانشجویان سراسر دنیا برگزار می شود.
حضور کارمندان وزارت بهداشت در دو دوره ی اخیر این جشنواره، آثار فراوان فرهنگی از کارمندان را در بخش های متنوع  تئاتر، فیلم، ادبی، هنرهای تجسمی، موسیقی و هنرهای نمایشی جذب کرده است،  و این جشنواره با شعار " سالم زیستن، هنر است" تلاش دارد که سبک زندگی سالم که هدف و غایت نهایی بعثت همه انبیا و اولیا الهی است را در جامعه دانشگاهی کشور ترویج کند.
 
توجه:
این نکته قابل توجه ی اعضای محترم هیات علمی و پرسنل محترم دانشگاه است که، ارسال  آثار در نهمین جشنواره فرهنگی بین المللی سیمرغ وزارت بهداشت تا 25 بهمن ماه تمدید شده است.

   1396/10/19 14:35     
  
تعداد بازدید :  389