برگزاری دومین جلسه‌ی پیگیری همایش نان سالم
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، شنبه 2 دی ماه دومین جلسه ی پیگیری همایش نان سالم در محل دفتر معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه و با حضور دکتر رستمیان، معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس اتحادیه نانوایان شهر تهران، نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی ایران و اتاق اصناف تهران برگزار شد.
همایش نان سالم، سال گذشته با حمایت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و حامیان اتاق اصناف و اتحادیه های مرتبط به خوبی برگزار شد، موجبات ارتقای بهداشتی صنف نانوایان فراهم و از نانواییهای برگزیده ی شهر تهران تقدیر به عمل آمد. امسال با توجه به دستور وزیر محترم بهداشت، وظیفه ی برگزاری این همایش به معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران سپرده شد.
در این جلسه که پیرو جلسه ی قبلی 25 آذر  وزارت بهداشت و برای بررسی مصوبات قبلی برگزار شد، دکتر رستمیان بر این موضوع تاکید کرد که  نان، قوت غالب مردم است و باید با برنامه ریزی صحیح کمبود ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز را در نان لحاظ کرد.
 رئیس اتحادیه نانوایان شهر تهران با ارائه ی آمار مصرف نان، اضافه کرد که 94 %  از مصرف نان را  نان سنتی(سنگک، بربری، تافتون، لواش) تشکیل می دهد و حجم ناچیزی از مصرف نان در حدود 6% نان حجیم(باگت) ونان صنعتی است که باید به این موضوع و فرهنگ مصرف توجه کرد.
با توجه به برگزاری همایش نان سالم در سال گذشته و بازخورد مثبت این همایش در ارتقای بهداشتی صنف نانوایان، دکتر رستمیان پیشنهاد کرد تا برای قدردانی از این زحمت کشان جامعه که مردم هر روزه با آنها در ارتباط هستند، روز مشخصی را بنام "روز نانوا "  نام گذاری کنیم تا همانند سایر مشاغل همچون روز معلم ، روز پزشک، روز کارمند و... یک روز اختصاصی جهت تکریم این بزرگواران در تقویم جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد و مشوقی باشد برای ادامه ی بهتر حرکت به سمت نان سالم.
در پایان این جلسه مقرر شد تا جلسه بعدی برای پیگیری امور همایش نان سالم، شنبه 16 دی ماه در محل دفتر معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شود.

 
   1396/10/4 10:55     
  
تعداد بازدید :  331