نقش آفرینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز، پنجشنبه 30 آذر 96 با شعار"نماز و فضای مجازی" و با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور، چند تن از ورزا، مسئولین بلند پایه نظام و ستاد اقامه ی نماز در استان هرمزگان و محل تالار شهید آوینی بلوار ساحلی شهر بندرعباس برگزار شد.
 تنها نمایشگاه حاضر در این اجلاس که به دعوت رسمی ستاد اقامه نماز برپا شد، نمایشگاه اجرای طرح سلامت معنوی در دانشگاه علوم پزشکی تهران بود. در این نمایشگاه، تسهیلات ابتکاری ایجاد شده برای ادای فریضه نماز در بیمارستان بهارلو که بیمارستان نمونه ی نمازی استان تهران نیز هست، به معرض نمایش گذاشته و با استقبال گرم مسئولین و بازدید کنندگان مواجه شد و از طرح مذکور نیز تقدیر به عمل آمد.
این نمایشگاه که به همت معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیمارستان بهارلو و با حضور و تلاش مستمر آقایان معصومی، مدیر بیمارستان بهارلو، اشتیاقی کارشناس ستاد اقامه نماز معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، دکتر اصغر قربانی هیئت علمی و متخصص اطفال بیمارستان بهارلو به عنوان طراح تسهیلات ادای فریضه نماز بیماران، حجت الاسلام والمسلمین تقوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان و مسئولین استانداری استان هرمزگان برگزار شد، ضمن جلوه نمایی بسیار، مورد تحسین مسئولین و بازدیدکنندگان قرار گرفت و با در اختیار گذاشتن بروشور و سی دی کامل اجرای طرح، موجب ترغیب آنها به اجرای طرح مذکور در سایر مراکز آموزشی و درمانی شد.
در خلال برگزاری اجلاس سراسری نماز و برپایی این نمایشگاه، مرکز صدا و سیمای استان هرمزگان و رادیو معارف نیز با انجام مصاحبه ها و تولید مستندات رسانه ای، گزارشی مفصل از طرح و توضیحات طراح آن تهیه و  به دو شکل ضبط شده و زنده در تلویزیون و رادیوی استان و همچنین در سطح کشور پخش کردند.
ستاد اقامه نماز کشور با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از سال 1394 در حال اجرای طرح سلامت معنوی (آموزش احکام نماز خاص بیماران ) می باشد که تا کنون در بیش از 100 بیمارستان در سطح کشور اجرا شده است.
اساتید این طرح معمولا روحانی بوده و در مرکز تخصصی نماز در قم، انتخاب و پس از گذراندن دوره های مختلف، در سطح کشور به تدریس می پردازند. با توجه به تجربیات ارزشمند و ابداعات مختلف دکتر قربانی در زمینه ی تسهیلات نماز بیماران و توانایی ایشان در آموزش کاربردی کارکنان مراکز آموزشی-درمانی، وی از طرف ستاد اقامه نماز کشور به عنوان استاد نمونه کشور در زمینه آموزش احکام نماز خاص بیماران، انتخاب شد. متن تقدیر و تشکر از دکتر اصغر قربانی به قرار زیر است.


بسم الله الرحمن الرحیم
ستاد اقامه نماز کشور
برادر ارجمند جناب  آقای دکتر اصغر قربانی
عضو محترم هیئت علمی دانشگاه و متخصص اطفال و نوزادان
با سلام وتحیّات
توفیق خدمتگزاری به نماز، نور چشم پیامبر اکرم(ص) بالاترین هدیه الهی است. پاداشی که شما با حمایت و پشتیبانی از اقامه نماز ذخیره می کنید، بزرگترین پس انداز و حمایت و لطفی که در سایه نماز دریافت می کنید بهترین بیمه هاست.
بدینوسیله از تلاش ارزشمند جنابعالی در آموزش کاربردی پرستاران و بهیاران جهت احکام نماز خاص بیماران به عنوان استاد نمونه تقدیر و تشکر می گردد.
در ضمن از همکاری و همراهی ارزشمند بیمارستان بهارلو و معاونت فرهنگی وزارت بهداشت و درمان با ستاد اقامه نماز در این زمینه قدردانی می گردد.
امید است تلاش خالصانه شما همراه با سلامتی و سعادتمندی مورد پذیرش درگاه خداوند متعال قرار گیرد.
دکتر محمود مظفر
قائم مقام ستاد اقامه نماز
 

   1396/10/4 08:31     
  
تعداد بازدید :  356