جلسه نقد و بررسی چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا با حضور دانشجویان فعال فرهنگی و تشکل های مختلف دانشجویی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی، پس از برگزاری مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا و تقدیر از 48 دانشجو به عنوان برگزیده این جشنواره، جلسه  نقد و بررسی آن با حضور دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی، دکتر مهدی نوروزی مدیر امور هنری و فوق برنامه، حامد صمدپور دبیر کمیته فناوری اطلاعات، علی محمدی فیض آباد دبیر کمیته تبلیغات، انتشارات و برگزاری مراسم و همچنین دانشجویان فعال فرهنگی و عضو تشکل های مختلف دانشجویی روز سه شنبه 21 آذر ماه 96 از ساعت 14 تا 16:30 در یک فضای صمیمی و گرم برگزار شد.
ابتدای جلسه دکتر حلب چی در خصوص نحوه برگزاری چهارمین جشنواره در اولین تجربۀ خود مواردی را بیان و نیز اشاراتی به برخی از مشکلات و حواشی این جشنواره کرد و از دانشجویان خواست تا نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کنند.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه اظهار داشت: اینکه در دوره چهارم دانشجویان بسیار پیگیر نتایج و نحوه داوری ها هستند را به فال نیک می گیریم، زیرا مشخص است جشنواره جای خود را در بین دانشجوها باز کرده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
همچنین دبیر جشنواره دانشجویی ابن سینا در مورد فرآیند و آئین نامه جشنواره چنین گفت: پس از تشکیل جلسات اولیه و تشکیل کمیته های مختلف که مسئولیت بخش آموزش بر عهده معاونت آموزشی، بخش پژوهش بر عهده معاونت تحقیقات و فناوری، بخش کیفیت خدمات سلامت و تعهد حرفه ای بر عهده معاونت درمان دانشگاه، بخش دانشجوی نمونه و جامع بر عهده مرکز رشد استعدادهای درخشان، بخش تربیت بدنی بر عهده مدیریت تربیت بدنی و بخش اجتماعی و هنری - ادبی بر عهده مدیریت امور هنری و فوق برنامه است که بنا داریم در صورت تصویب در شورای مرکزی از سال آینده بخش اجتماعی را به معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه و همچنین بخش قرآن و عترت را به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری واگذار کنیم.
وی افزود: این کمیته ها جلساتی تشکیل داده و تمام رزومه های دانشجویان متقاضی شرکت در جشنواره را جز به جز بررسی و امتیاز دادند.
در ادامه دکتر حلب چی گفت: چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا در حالی برگزار شد که از 25 عضو هیأت داوران مرکزی با توجه به انتصاب های جدید در هیأت رئیسه ی دانشگاه، فقط 3 نفر از دوره گذشته حضور داشتند و 22 نفر من جمله خود من، اولین تجربه خود را گذراندیم.
بعد از آن دانشجویان به نوبت نظرات خود را در خصوص برگزاری جشنواره دانشجویی ابن سینای سال 96 اعلام کردند و مواردی نظیر: تعداد کم برگزیدگان در بخش کیفیت خدمات سلامت و تعهد حرفه ای و برخی بخش های دیگر، محاسبه امتیازات هر بخش با توجه به مقطع تحصیلی، به روزرسانی و تغییر سامانه ثبت نام و نحوه بارگذاری رزومه ها، ایجاد بخش سئوالات متداول برای آشنایی بیشتر دانشجویان با نحوه ثبت نام در جشنواره و ... مورد نقد و بررسی حاضران در جلسه قرار گرفت.
پس از نظرات دانشجویان، دکتر نوروزی دبیر علمی و اجرایی جشنواره، ضمن ابراز خرسندی در خصوص شرکت مشتاقانه دانشجویان در این جلسه، در خصوص تاریخچه پیدایش و برگزاری جشنواره دانشجویی ابن سینا گفت: قبل از نوشتن آیین نامه سعی کردیم، جشنواره های داخلی و خارجی را مورد بررسی قرار داده و از تجربیات و دستاوردهای آنها استفاده کنیم و جمع بندی آنرا در هیأت رئیسه وقت مصوب کردیم و در ادامه وی، صحبت های دانشجویان را جمع بندی و به نقطه نظرات آنها پاسخ داد.
در پایان جلسه نیز دکتر حلب چی از حضور دانشجویان در جلسه نقد و بررسی تشکر و قدردانی کرد و برگزاری این گونه جلسات را باعث بهبود برنامه های دانشجویی فرهنگی از جمله جشنواره دانشجویی ابن سینا دانست.


   1396/9/25 14:42     
  
تعداد بازدید :  265

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: