برگزاری کارگاه قواعد تکامل انسان در معاونت اجتماعی فرهنگی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه قواعد تکامل انسان در دنیا ویژه اعضای هیئت‌علمی، با حضور حجت‌الاسلام دکتر جمشید معصومی، عصر روز چهارشنبه 22 آذر 1396 در سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
 حجت‌الاسلام معصومی که بیش از 20 سال در رشته‌های فقه، حقوق و تربیت اسلامی تدریس می‌کند و از اساتید برجسته و صاحب‌نام کشوری است، در ابتدای این کارگاه به ملکوتی بودن انسان اشاره کرد و افزود: دنیا برای زندگی به معنای حقیقی طراحی نشده است، بلکه برای تکامل است.
انسان برای تکامل باید زندگی زمینی را تجربه کند و ما باید قواعد تکامل را بشناسیم تا موجودی باعظمت شویم. اگر قواعد تکامل را درک نکنیم به بی‌راهه می‌رسیم. مثلاً دانه گندم اگر در شرایط مناسب قرار نگیرد به بوته سبز تبدیل نمی‌شود. لذا دنیا برای تکامل است و نه برای زندگی چون اگر برای زندگی بود، نباید به بن‌بست می‌رسیدیم و رنج نیز نباید می‌کشیدیم. اگر کسی ادعا کند دین‌دار است و عصبی باشد بر این اساس دروغ‌گو است. خداوند انسان را برای حیات وسیع و بدون رنج و پایان‌ناپذیر طراحی کرده است و انسان باید از این مرحله که دنیا نام دارد عبور کند. برای تحمل سختی‌های این دنیا لایه‌ای از لذت‌ها و خوشی‌ها کشیده شده است تا رنج تکامل را تحمل‌کنیم. بعضی فکر می‌کنند تمام این دنیا همان لذت است. لذا اصل زندگی دنیا در رنج و مشقت است. مسیر زندگی انسان چیز دیگری است و با موجودات دیگر فرق می‌کند.
در پایان جلسه، استاد به سووالات گوناگون حاضران پاسخ داد.
 کارگاه‌های ارتقای فرهنگی هیئت‌علمی هر چهارشنبه با توجه به نیازسنجی و نظرسنجی‌های انجام‌شده و ارزیابی نسبت به فضای عمومی جامعه و همچنین مقتضیات زمان در محل سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شوند.
ازآنجاکه اساتید مدعو سخنران این کارگاه‌ها از میان بهترین سخنرانان و اساتید دانشگاهی ایران در حوزه‌های تخصصی انتخاب می‌شوند و برگزاری کارگاه‌ها به‌صورت منظم در محل و زمان مطلوب انجام می‌پذیرد، استقبال خوب اساتید هیئت‌علمی دانشگاه‌های مختلف را به دنبال داشته است.

گزارش از محمد مسعود ایرجی اصل

   1396/9/25 13:33     
  
تعداد بازدید :  371