برگزاری منظم کارگاه های تعالیم و مفاهیم قرآنی، آداب و اسرار نماز برای کارمندان دانشگاه
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه مفاهیم قرآنی با حضور حجت الاسلام متوسلی و کارگاه آداب و اسرار نماز با حضور حجت‌الاسلام دکتر عبدی از اساتید ستاد اقامه ی نماز ، صبح روز یکشنبه 19 آذر در سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
 در کارگاه مفاهیم قرآنی مبحث 15 و 16 مربوط به بحث قرض الحسنه و نیکی به والدین  توضیح داده شد. حجت الاسلام متوسلی بیان کرد که انفاق می تواند جهت کمک به فردی باشد که لزوما فقیر محسوب نشود. وی افزود خداوند پاداش قرض الحسنه را چون در موارد نیازمندی صورت می گیرد 18 برابر قرار داده است. وی ضمن اشاره به نیکی و برالوالدین به عنوان مهمترین واجبات، دعای برای فرزندان را همانند دعای برای پدر و مادر مهم دانست که در آیه 24 سوره اسراء و در صحیفه سجادیه جزء 25 از آن یاد شده است. .
در جلسه ی آداب و اسرار نماز درضمن ادامه مبحث ارکان نماز، قیام، رکوع و سجود، توضیحاتی راجع به مبطلات و شکیات  مبحث قیام، تشهد و سلام  به عنوان واجبات غیر رکنی ارائه شد و به سئوالات حاضران پاسخ داده شد. قرار است ادامه بحث شکیات و مبطلات را در بحث سلام نماز در ابتدای جلسه بعد عنوان کرده و در پایان جلسه، آزمون کتبی صورت پذیرد.
این کارگاه ها ویژه ی کارکنان، همراه با امتیاز آموزش ضمن خدمت و با تمرکز بر موضوع ارتقای دانش کارکنان و فضای جمعی دانشگاه نسبت به شناسایی و رفع ابهام  مفاهیم قرآنی و آداب و اسرار نهفته در فریضه ی واجب نماز، روزهای یکشنبه هر هفته برگزار می شوند و همکاران دانشگاه علوم پزشکی تهران می توانند در دوره های بعدی این کارگاه ها حضور داشته باشند.
گزارش از محمدمسعود ایرجی اصل

   1396/9/22 16:08     
  
تعداد بازدید :  388