تشکیل جلسه ی شورای فرهنگی با حضور ریاست محترم دانشگاه
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دومین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه، با حضور اکثریت اعضاء، شنبه 18 آذرماه در محل ساختمان ستاد مرکزی و سالن شورای دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه که با حضور دکتر کریمی، ریاست محترم دانشگاه و دکتر رستمیان معاون جدید اجتماعی فرهنگی برگزار شد، دکتر حلب­چی معاون دانشجوئی دانشگاه به موضوع استفاده از فضاهای اختصاصی مراکز، واحدهای تابعه و ستاد دانشگاه جهت فعالیت‌های فرهنگی اشاره کرد و حاضران نظرات خود را ارائه کردند.
 در ادامه و با موضوع گزارش فعالیتهای برون مرزی جهادی و بررسی اساسنامه ی کانون پزشکان جهادی بدون مرز دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عمادی چاشمی گزارشی از فعالیتهای جهادی خود و تیم همراه در داخل و خارج از کشور ارائه و به صورت مبسوط روند امداد و درمان جهادی و مشکلات موجود به ویژه درکشورهای آفریقایی را به همراه نمایش اسلاید و فیلم ارائه کرد و از استقبال مسئولان محلی از کمک‌های پزشکی انجام‌گرفته سخن گفت. 
دکتر عمادی که اغلب در میان داوطلبان کمک‌رسانی به مناطق بحرانی، محروم داخلی و جنگ‌زده اطراف ایران است، سفرهای سالیانه‌ای نیز به‌صورت داوطلبانه و اکثراً با هزینه‌های شخصی به کشورهای قاره ی آفریقا دارد.
خدمات پزشکی و همراهی وی در امور آموزش، پیشگیری و درمان در کشورهای آفریقایی به اذعان سفرای کشورمان در این مناطق، ورای تصور و بسیار چشمگیر و قابل‌توجه بوده است. روسای دولت و وزرای کشورهای آفریقایی با دیدن این خدمات بشر دوستانه‌ی بدون هیچ چشم‌داشت از طرف یک پزشک ایرانی، تحت تأثیر قرارگرفته و برای همراهی وی تلاش کرده‌اند.
تقید دکتر عمادی به اعتلای دین و نام پرآوازه‌ی کشور عزیزمان ایران به همراه نماد پر افتخار دانشگاه علوم پزشکی تهران در جای‌جای حضور این پزشک ایرانی باعث شده تا در این کشورهای آفریقایی، درمانگاه‌هایی را که تحت پوشش بزرگ‌ترین بیمارستان‌های آموزشی هستند به نام نامی حضرت سیدالشهدا، امام حسین (علیه السلام) و حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) نام‌گذاری کنند و حتی بعضی از نجات یافتگان و درمان شدگان برای نام‌گذاری افراد خانواده خود از نام‌های ایرانی استفاده کرده‌اند.
در پایان این گزارش، دکتر عمادی اهداف و نتایج سفر خود را بیان و موافقت اعضای جلسه را برای ادامه و تکرار مأموریت‌های پزشکی برون مرزی خود جلب کرد.
در ادامه ی جلسه و جهت بررسی آیین نامه داخلی کرسیهای آزاداندیشی دانشجویی و آیین نامه ی ابلاغی از وزارت بهداشت به معاونت دانشجویی، دکتر نوروزی مدیر هنری و فوق‌برنامه ی این معاونت، در راستای برنامه‌های وزارت بهداشت از مسئولین جلسه درخواست کرد تا کارگروهی متشکل از معاونت دانشجوئی، دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاونت اجتماعی و فرهنگی جهت برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در سه بخش دانشجویان، کارکنان و اساتید تشکیل شود.
در ادامه دکتر حلب­چی معاون دانشجوئی دانشگاه بر ضرورت تبیین شیوه‌نامه ی داخلی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص کرسیهای آزاداندیشی تأکید کرد و نماینده انجمن اسلامی دانشجویان نیز خواستار ایجاد جو سالم برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی شد.
طرح نصب پایه های بنر و تابلوهای ویژه ی امور فرهنگی دانشجویی در کلیه ی مراکز، توسط معاونت دانشجویی، برگزاری جلسات ماهانه ی هیئت الزهرا (سلام ا... علیها)، برگزاری سلسله مسابقات کتابخوانی با محوریت نماز، تشریح طرحهای ویژه در خصوص حجاب  و عفاف و پوشش حرفه ای توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مواردی بودند که با حضور نمایندگان بسیج جامعه ی پزشکی و انجمن اسلامی مطرح و به بحث و تبادل نظر گذاشته شدند.
 
گزارش: محمد مسعود ایرجی اصل

   1396/9/19 16:54     
  
تعداد بازدید :  382