برگزاری کارگاه های مفاهیم قرآنی و آداب و اسرار نماز به صورت منظم در معاونت اجتماعی فرهنگی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه مفاهیم قرآنی ویژه کارکنان  با حضور حجت الاسلام متوسلی از مسئولین موسسه درسهایی از قرآن و کارگاه آداب و اسرار نماز، با حضور حجت‌الاسلام دکتر عبدی از اساتید ستاد اقامه ی نماز ، صبح روز یکشنبه 12 آذر در سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
 در جلسه  مفاهیم قرآنی در خصوص مبحث 13 و 14 مربوط به بحث انفاق و پاداش انفاق  توضیح داده شد. حجت الاسلام متوسلی بیان کرد که انفاق فقط مختص  وجوهات نقدی نیست و بر اساس آیه (انفقوا مما رزقناکم) هر آنچه که مورد نیاز است یا بخشی از آنچه مورد نیاز است را شامل  می شود. وی افزود بر اساس آیه (فهو یخلفه)، خداوند وعده داده است که پاداش این عمل را بدهد. وی ضمن اشاره به انواع انفاق افزود: در کنار آیات مربوط به نماز، انفاق و زکوه نیز آورده شده است.
در کارگاه اسرار نماز در خصوص ارکان نماز بحث شد و به سؤالات راجع به نیت، تکبیره الاحرام، قیام، رکوع و سجود در نماز پاسخ داده شد.
این کارگاه ها ویژه ی کارکنان، همراه با امتیاز آموزش ضمن خدمت و با تمرکز بر موضوع ارتقای دانش کارکنان و فضای جمعی دانشگاه نسبت به شناسایی و رفع ابهام مفاهیم قرآنی و آداب و اسرار نهفته در فریضه ی واجب نماز، روزهای یکشنبه هر هفته برگزار می شوند و همکاران دانشگاه علوم پزشکی تهران می توانند در دوره های بعدی این کارگاه ها حضور داشته باشند.

گزارش: محمدمسعود ایرجی اصل

   1396/9/14 12:05     
  
تعداد بازدید :  278