حلقه کتاب خوانی کانون دانشجویی ادبی الفبای عشق دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، حلقه کتاب خوانی کانون الفبای عشق با حمایت و همکاری مدیریت امور هنری و فوق برنامه دانشگاه روز پنج شنبه ۹ آذرماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۳ تا ۱۵ در مرکز رشد استعدادهای درخشان برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در ابتدای جلسه مختصری از زندگی شخصی پائلو کوئیلو و آنچه تا نگارش کتاب بر وی گذشته بود به بحث گذاشته شد؛ سپس نظرات حاضرین در جلسه پیرامون نویسنده و محوریت کلی داستان به اشتراک گذاشته و در مورد نکات مهم کتاب صحبت شد.
در ادامه، به نقد مطالب مبهم یا سوال برانگیز کتاب پرداخته و در این باب حاضران به اشتراک نظر رسیدند.
بر این اساس، نتیجه به دست آمده از این کتاب همانطور که نویسنده و شخصیت اصلی داستان به دنبال افسانه شخصی خود رفته بودند، هریک از ما نیز
یک افسانه شخصی داریم که اگر با اراده و تلاش به دنبال آن برویم تمام نیروی کائنات دست به دست هم خواهند داد تا به آن برسیم. البته این راه هیچگاه آسان نبوده و همواره چالش هایی بر سر راه ماست که باید از آن ها گذر کرد. در باب روابط عاشقانه، دوست داشتن های واقعی حتی اگر افراد کنارهم نباشند و دور از هم زندگی کنند و در پیچ و تاب این روزگار غوطه ور شوند همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند؛ درغیر اینصورت، آن دوست داشتن جز حسی گذرا نبوده است که هرچه از آن می گذرد آن شور و حرارت ابتدایی خود را از دست می دهد.

در انتهای جلسه نیز به خوانش جملات برگزیده ی کتاب و بررسی آنها و نکات کاربردی کتاب در زندگی حقيقی خود پرداخته شد.
توضیح اینکه، حلقه کتاب خوانی بعدی روز پنجشنبه ۲۳ آذرماه با محوریت کتاب «ملت عشق» نوشته ی الیک شافاک در مرکز رشد استعدادهای درخشان دانشگاه برگزار خواهد شد و علاقه مندان برای شرکت و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شناسه تلگرامی Ketabkhani7@ ارتباط برقرار کنند.
   1396/9/13 08:23     
  
تعداد بازدید :  292

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: