کارگاه سیره امام سجاد ع و بررسی رساله حقوق (ویژه اعضای محترم هیئت‌علمی) برگزار شد
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه سیره امام سجاد (ع) و بررسی رساله حقوق (ویژه اعضای محترم هیئت‌علمی)، توسط دکتر عابدین مؤمنی، استاد فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشکده الهیات دانشگاه تهران، عصر روز چهارشنبه 20 اردیبهشت‌ماه 1396 در سالن شورای معاونت فرهنگی دانشگاه با حضور جمعی از اعضای محترم هیئت‌علمی برگزار شد.
    در این جلسه، دکتر مؤمنی، سخنان خود را بابیان نقش امام سجاد علیه‌السلام پس از واقعه کربلا در کنار حضرت زینب سلام‌الله علیها آغاز کرد و افزود بازسازی مکتب تشیع یکی از اهداف این تلاش‌ها بود. حضرت نیروهایی را نظیر ابوحمزه ثمالی پرورش دادند که دردعای سحر معروف است. امام سجاد در نزد اهل تسنن نیز جایگاه ویژه‌ای دارند و از او به نام افقه الفقهاء یاد می‌شود. حتی محمد بن عبدالوهاب نیز در رساله التوحید به کلام ایشان استشهاد نموده است. لذا مسیر امام سجاد را امام باقر (ع) و امام صادق (ع) ادامه دادند.
وی همچنین به جنبه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی صحیفه سجادیه اشاره کرد که پیام‌های امام در قالب نیایش آمده است.
دکتر مؤمنی در ادامه به رساله الحقوق امام سجاد (ع) و ذکر آن در کتاب من لایحضره الفقیه شیخ صدوق پرداخت و ضمن پاسخگوئی به سئوالات حاضران، سخنان خود را با مطالبی چون هدایت خداوند حقوق انسان به پایان برد.

   1396/2/27 10:13     
  
تعداد بازدید :  277