درخشش کارمندان و اساتید دانشگاه در هشتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت
کارمندان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران در تعداد و نوع آثار راه‌یافته به مرحله نهایی جشنواره فرهنگی برترین شدند
 
به گزارش روابط عمومی  معاونت فرهنگی دانشگاه، با اعلام فراخوان هشتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در آبان ماه ۱۳۹۵، همکاران دانشگاهی از تمامی مراکز تابعه تعداد زیادی از آثار فاخر هنری فرهنگی را به این معاونت معرفی کردند و با تدابیر اندیشیده شده در این معاونت، ثبت سریع آثار و پیگیری‌های مؤثر، دانشگاه علوم پزشکی تهران در جمع دانشگاه‌های حاضر در این جشنواره  در تعداد و نوع آثار راه‌یافته به مرحله نهایی برترین دانشگاه شناخته ‌شده است. هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در حالی برگزار شد که با در نظر گرفتن و  اضافه شدن محور موضوعی در بخش آزاد، نقطه عطفی برای تخصصی شدن و تولیدی شدن آثار جشنواره ایجاد شد.

دکتر پرویز، معاون فرهنگی دانشگاه، آمادگی این معاونت در تسهیل حضور همکاران دانشگاهی را از نخستین روز فراخوان جشنواره فرهنگی، اعلام کرد و اطلاع‌رسانی در این زمینه، از طریق نصب پوستر و بنر در واحدهای مختلف دانشگاه، سیستم اتوماسیون، سایت اصلی دانشگاه و مسئولان فرهنگی واحدها انجام شد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه‌ی کارمندی با قریب به ۵۰۰ اثر شرکت‌کننده، حضوری مناسب و در خور در این جشنواره دارد و از نظر تعداد و نوع آثار بهترین حضور را در بین دانشگاه‌های شرکت کننده رقم زده است. کارمندان دانشگاه در ۱۵ حوزه از ۱۷ حوزه‌ی در نظر گرفته شده ارسال آثار کردند و بیش از ۱۰ اثر از بین آثار ارسالی به مرحله‌ی نهایی این جشنواره راه یافتند که نسبت به تعداد آثار ارائه شده، کیفیت و حوزه‌های شرکت شده، بهترین نتیجه کسب شده تاکنون می‌باشد.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت و دبیر هشتمین دوره جشنواره فرهنگی، در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، این جشنواره را به لحاظ گستردگی که دارد و از نظر کمیت آن، بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور برشمرد.

وی با اظهار این که ۴۲۰۰۰ اثر در این دوره ثبت شده و بیش از ۲۰۰ نفر از هنرمندان و فرهیختگان جامعه هنری در جشنواره فرهنگی با ما همکاری داشتند، به این موضوع اشاره کرد که جشنواره فرهنگی در روزهای آینده میزبان بیش از ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان، کارمندان و هنرمندان در تهران است. جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت ۳ اختتامیه در ۳ حوزه خواهد داشت. که هر اختتامیه، ساختاری حرفه‌ای، جذاب و دیدنی دارد.

هنرمندان گران‌قدری در شوراهای تخصصی جشنواره حضور داشتند که همه نام آشنا و از برجستگان هنر اسلامی ایرانی هستند و بزرگانی همچون رضا کیانیان، محمدمهدی عسگر پور، فریدون شهبازیان، مجید انتظامی، هوشنگ مرادی کرمانی و زنده یاد افشین یداللهی در این شوراها حضور پیدا کردند.

سیما تیرانداز که از داوران حاضر در این جشنواره است با بیان این که در بخش داوری سعی کردیم سراغ هنرمندانی برویم، که هم شناخته شده باشند، هم دانش داشته باشند اشاره کرده که از میان نسل‌های جدید و قدیم انتخاب‌هایی داشتیم و کوشیدیم تلفیق تجربه و دانش نسل‌ها را در انتخاب‌ها و داوری ببینیم.

اسامی همکاران دانشگاه علوم پزشکی تهران که آثارشان به مرحله نهایی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت رسیده است عبارتند از:

خانم شکیبا آقابراری، بیمارستان سینا، رشته ترانه

خانم مژگان فرشادی، مرکز تحقیق و توسعه سیاست‌های دانشگاه، رشته خاطره نویسی

آقای حمید اسکندری،  شبکه بهداشت شهرری، رشته نثر طنز

خانم مریم محمد سلیمی، مرکز قلب تهران، رشته شعر نو

آقای مهدی شریف الحسینی، دانشکده فناوری، رشته کاریکاتور  2 اثر

خانم عاتکه برجسته، معاونت دانشجویی،  رشته پوستر

خانم آسیه اسفندیاری،  بیمارستان شریعتی، رشته نقاشی

آقای علیرضا سلوکی، مرکز قلب تهران، رشته نمایشنامه  2 اثر

خانم زهرا نیکجو مفرد، بیمارستان آرش،  رشته‌های مستند و فیلم موبایلی

خانم مریم مدرس،  دانشکده پرستاری و مامایی، رشته تحقیق و پژوهش

آقای علی فصیحی، معاونت فرهنگی، رشته نثر طنز  ۲ اثر

 

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در بخش‌های فیلم، تئاتر، ادبی، موسیقی و هنرهای تجسمی از ۲۵ فروردین تا ۳۰ فروردین ماه در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.
   1396/1/26 10:47     
  
تعداد بازدید :  277

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: