برگزاری کارگاه " بررسی موقعیت فعلی و آینده پژوهی دنیای اسلام در خاورمیانه"
        برگزاری کارگاه " بررسی موقعیت فعلی و آینده پژوهی دنیای اسلام در خاورمیانه" 

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه، کارگاه بررسی موقعیت فعلی و آینده پژوهی دنیای اسلام در خاورمیانه " توسط حسین شیخ الاسلام مشاور وزارت امورخارجه عصر روز چهارشنبه 29 دی ماه 1395 در سالن زکریای رازی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور 60 نفرازاعضای هیئت‌علمی دانشگاه برگزار شد.
    در این جلسه که پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، شیخ الاسلام، ضمن بیان عدم کارایی طرح گنبد آهنین اسرائیل به تشریح توانایی ایران در هدف قرار دادن رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت ما امنیت ملی اسرائیل را با بیش ازصدهزار موشکی که در سوریه، لبنان وغزه داریم، می توانیم تهدید کنیم. داشتن این توانایی یعنی امنیت ملی ما.
    شیخ الاسلام در ادامه به سوابق گروه طالبان، القاعده و داعش در منطقه اشاره کرد و گفت: بی نظیر بوتو در مصاحبه با شبکه بی بی سی اعتراف نمود که طالبان با طراحی انگلیس و پول عربستان و امارات ایجاد شده است. خانم کلینتون نیز در کمیته دفاعی سنای آمریکا گفت ما (جمهوری خواهان) القاعده را (به خاطرمبارزه با اشغال شوروی) ایجاد کرده ایم و حالا باید با آن بجنگیم.عملیات 11 سپتامبر توسط القاعده و با برنامه ریزی آمریکائیها انجام شده است.
   وی در پایان به پیدایش تمدن جدید با نظریه ولایت فقیه توسط امام خمینی ره و همراهی دین و سیاست اشاره کرد و گفت: این ساختار در دموکراسی، شاهنشاهی های اطراف را به چالش کشید و در دین سالاری، حکومت های اهل سنت را، که معتقدند حاکم چه عادل و چه ظالم باید تبعیت شود. غرب نتوانست اخلاق و دین را با سیاست یکپارچه کند و سیاست را یک مساله اجتماعی دانست.
حضور اعضای هیئت‌علمی دانشگاه مدت‌ها بعد از اتمام کارگاه و همچنین پرسش و پاسخ پیرامون مسائل خاورمیانه از نکات جالب‌توجه این کارگاه بود.

گزارش:ایرجی
عکس:رضا رئیسی


   1395/11/2 12:27     
  
تعداد بازدید :  349

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: