ویژه اعضاء محترم هیات علمی
برگزاری کارگاه "تکنیک جذب دانشجو
برگزاری کارگاه "تکنیک جذب دانشجو"  (ویژه اعضاء محترم هیات علمی)
 
دومین قسمت از کارگاه فرهنگی "تکنیک جذب دانشجو"  (ویژه اعضاء محترم هیات علمی) توسط آقایان حجت الاسلام رحمانی، مشاور ومسئول اطاق فکر نهاد رهبری در امور دانشگاهها و دکتر خیراللهی، عصر روز چهارشنبه سوم شهریور ماه 1395 در تالار دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور 54 نفر از اعضاء محترم هیات علمی دانشگاه برگزار گردید.
  در این جلسه که پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ، آقای  دکتر خیراللهی سخنان خود را به موضوع کارگاه )تکنیک جذب دانشجو و ایجاد انگیزه در دانشجویان(  اختصاص داد  ایشان افزود 90% جریان آموزش به انگیزش برمی گردد، استاد، کتاب و فیلم هم ابزارهایی  برای جذب دانشجو هستند
  سپس ایشان نظر شرکت کننده گان راجع به روشهای ایجاد انگیزه و تجربیات آنان را جویا شد در ادامه چند تن از شرکت کننده گان پاسخ هایی در رابطه با نحوه ایجاد و تداوم انگیزه در دانشجویان و بحث علاقمندی آنان در دوران دانشگاه را مطرح کردند.
دکتر خیراللهی ضمن اشاره به کشور ژاپن که در آن علم ، تلاش، ارتباطات و تبلیغات باعث بوجود آمدن دارایی مادی و ارزش افزوده برای فرد است به همین دلیل برای افزایش سهم خود باید به دنبال علم بروند و برای ارتباطات بیشتر تلاش کنند،این امر به صورت اپیدمی درآمده است،در ادامه گفتند ما باید ببینیم برای فرزندانمان چه نوع جهان بینی ایجاد کرده ایم ، آیا اگر علم داشته باشی قدرت و ثروت را خواهی داشت؟
  پیرو نظر استاد هر که به دانشگاه می آید از اضطراب دوران دانش آموزی که منجر به پیشرفت آنان بود ، احساس راحتی می کند و همین باعث رکود پیشرفت در آنان می شود. وی همچنین افزود ما باید به عنوان استاد چه کار کنیم که جریان انگیزه دانشجویان بالا برود؟ اول رابطه دلسوزانه ایجاد شود و اعتماد دانشجو را نسبت به خود ایجاد نمائیم. پیامبر اسلام صلوات الله بسیاری از قیود، نظیر قید زمان، مکان و جنسیت را برای تحصیل علم برداشته است و ما را از علم بی منفعت برحذر داشته است .آیا برای دانش آموزان و دانشجویان ما محرز شده است که علمی را که می آموزند در آینده به کارشان می آید. ما چه کار کرده ایم که دانشجو بفهمد همه دروس برایش فایده دارد؟ وی همچنین توصیه کرد که اساتید با انرژی بالا وارد کلاس درس شوند چون هرچه با انرژی بالاتر وارد کلاس شوند ، انگیزه دانشجویان بالا می رود. مواظب باشند تحت تاثیر هیچ چیز قرار نگیرند و همیشه به دانشجویان خود بگویند که هیچگونه مشکلی ندارند.                                                     
در پایان نیز به سئوالات حاضرین پاسخ داده شد. قرار است ادامه این مبحث چهار جلسه ای، در روز چهارشنبه دهم شهریور ماه برگزار شود.


تهیه گزارش و عکس: مسعود ایرجی   1395/6/8 14:12     
  
تعداد بازدید :  331

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: