(ویژه مدیران،مسئولان و رابطان فرهنگی)
برگزاری کارگاه "اتاق فکر ضرورت امروز در راستای توانمندسازی فرهنگی"
برگزاری کارگاه "اتاق فکر ضرورت امروز در راستای توانمندسازی فرهنگی"  (ویژه مدیران،مسئولان و رابطان فرهنگی)
             

دومین قسمت از کارگاه فرهنگی "اتاق فکر ضرورت امروز در راستای توانمندسازی فرهنگی" (ویژه مدیران،مسئولان و رابطان فرهنگی) توسط آقایان حجت الاسلام رحمانی، مشاور ومسئول اتاق فکر نهاد رهبری در امور دانشگاهها و دکتر خیراللهی، صبح روز چهارشنبه سوم شهریور ماه 1395 در تالار دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور 45 نفر از مدیران،مسئولان و رابطان فرهنگی دانشگاه برگزار گردید.
        
در این جلسه که پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی برگزار شد، خانم باقری از معاونت فرهنگی ضمن خوشامدگوئی به حاضرین به معرفی دکتر رحمانی بعنوان مشاورو مسئول اتاق فکر نهاد رهبری در اموردانشگاهها پرداخته و به برگزاری دو جلسه دیگر از این سلسله کارگاهها، انجام آزمون و اختصاص امتیاز آموزش ضمن خدمت اشاره نمود.
        
 آقای دکتررحمانی سخنان خود را در مورد روشهای فکر کردن، بهتر فکر کردن و تقویت فکرکردن در مسائل مختلف، جهت تغییر اختصاص داد. آقای  دکتر خیراللهی در ادامه کارگاه سخنان خود را با خواندن شعر آغاز کرد . وی  راجع به عادات فکری توضیحاتی ارائه داد و از حضار خواست متنی بنویسند که نقطه نداشته باشد و تحلیل های مختلف را منطبق با آن متن، ارائه دهند تا قدرت تحلیل خود را بالا ببرند.
      
 همچنین در این کارگاه در خصوص روشهای مختلف فکر کردن موضوعاتی از این قبیل گفته شد :
ادامه دادن فکر دیگران بعنوان راه تقویت فکر و توسعه/ روش گلوله برفی / اضافه کردن و افزودن بر افعال دیگران بجای نقد آن و کار های زنجیره ای در اقتصاد/ تمرین برای یادگیری/ موافقت و مخالفت با یک فکر/ عوض کردن زاویه دید در تفکر و اینکه بسیاری از اختلافات بخاطر زاویه دید است بیان کردند.
 ایشان همچنین در خصوص دست جمعی فکر کردن، توضیحاتی را با ذکر مثال از شرکت های برزگ تجاری به اتفاق یکدیگر ارائه دادند. دکتر خیراللهی از حاضرین دعوت نمود تا در کلاسهای اتاق فکر در کتابخانه ملی در روزهای پنجشنبه و جمعه، شرکت نمایند. در پایان نیز به سئوالات حاضرین پاسخ داده شد.
 
قرار است ادامه این مبحث چهار جلسه ای، در روزهای هفتم و دهم شهریور ماه برگزار شود.
 
تهیه گزارش از: مسعود ایرجی 
   1395/6/7 14:37     
  
تعداد بازدید :  269

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: