آخرین جلسه هیئت رئیسه سال 94 د رمعاونت فرهنگی برگزار شد
آخرین جلسه هیئت رئیسه سال 94 د رمعاونت فرهنگی برگزار شد
آخرین جلسه هیئت رئیسه سال 94 د رمعاونت فرهنگی برگزار شد


جلسه با تلاوت از آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.   دکتر جعفریان گفت: امروز  میهمان معاونت فرهنگی هستیم و آخرین جلسه ای است  که در معاونت ها در سال 94 تشکیل می شود .  وی گفت : بعد از تدوین برنامه چهارساله دانشگاه با هماهنگی معاونت ها فرایندی آغاز شد که گزارش سالانه این برنامه ها به هیئت رئیسه داده شود و جلسات  هیئت رئیسه دانشگاه نیز برای دریافت این گزارش ها  در معاونت ها برگزار شد که یکی از اهداف این جلسه شنیدن نقطه نظرات ایشان بود.و می خواهیم
میزان فعالیت های واحدها در چهارچوب برنامه چهار ساله دانشگاه را  بدانیم  و همچنین مسائل به صورت رو در رو بین اعضا هیئت رئیسه و مدیران آن معاونت مطرح شود و دیگر این که ما در دانشگاه طرح و برنامه های زیادی داریم اما مهم پیگیری جهت اجرای ان است و میزان موفقیت در اجرای فعالیت های انجام شده بررسی شود وموانع اجرا آنها را نیز  برطرف کنیم.  
  در ادامه جلسه دکتر پرویز ضمن خوش آمد گویی گفت گزارش فعالیتهای  امروز علاوه بر گزار ش معاونت شامل کارهای انجام شده در سایر واحدهای فرهنگی نیز می شود؛واحدهایی نظیر : دفتر  نهاد رهبری،امور ایثارگران و امور بانوان.
وی گفت:.نکته دوم این که ما فعالیت فرهنگی را محدود به واحدهای مجری ومسئولان مستقیم حوزه فرهنگی نمی دانیم.
 در ادامه ایشان به ارائه گزارشی از طریق اسلاید  فعالیت های فرهنگی انجام شده بر اساس اولویت ها و برنامه ها و اقدامات فرهنگی انجام شده در واحدها ی فرهنگی پرداخت.
 سپس دکتر امینی مسئول دفتر تعهد حرفه ای به بیان اقدامات و فعالیت های دفتر تعهد حرفه ای در زمینه های مختلف مانند روند تصویب راهنمای پوشش حرفه ای و بررسی رفتار حرفه ای در واحدها در بخش بالینی پرداخت.
در ادامه جلسه حجت الاسلام عیسی زاده به ارائه گزارش فعالیت های دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: برنامه هایی که در راهبردهای فرهنگی دانشگاه قرار دارد و همچنین راهبردهایی که از دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها به ما ابلاغ می گردد به صورت مجزا به واحدها و کانون ها و تشکل ها ابلاغ می شود و از آنها درخواست ارائه گزارش و برنامه می شود.
وی ادامه داد:نگاه ما در نهاد رهبری دانشجو محور و مخاطب محور است  و حجم بالایی از فعالیت های انجام شده در نهاد توسط خود مخاطبان صورت می گیرد.
سپس دکتر محقق مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران با ارائه اسلاید های فعالیت های دفتر امور ایثارگران به بیان گزارش در حوزه های مختلف این دفتر پرداخت وی همچنین گفت: دفتر امور ایثارگران در سال 89 در دانشگاه تاسیس شد. تعداد کارمندان و اعضا هیئت علمی 1200 نفر است که وظیفه بررسی امور رفاهی، ورزشی، فرهنگی و اطلاع رسانی این عزیزان با دفتر امور ایثارگران است.
در ادامه جلسه خانم دکتر احمدی مسئول دفتر امور زنان دانشگاه با تسلیت ایام فاطمیه  گزارش فعالیت های  دفتر امور زنان را ارائه کرد. خانم دکتر مسئول دفتر امور زنان گفت: دفتر امور زنان تمرکز خود را به  فعالیت در زمینه آموزش و مشاوره خانواده و در جهت توانمند سازی زنان دانشگاه  اعم از اساتید و کارکنان و خانواده های آنان قرار داده است
وی گفت: این فعالیت ها بر اساس یک طرح پژوهشی و با توجه به نیاز سسنجی انجام شده در سال 93 برای کارکنان خانمی که در دانشگاه مشغول به کار هستند ، انجام شده است. در ادامه خانم بیات در خلال سیر  با توجه به اسلایدبه نمایش درآمده، به ارائه گزارش فعالیت های دفتر امور زنان پرداخت.
در ادامه جلسه، اعضا هیئت رئیسه به بررسی گزارش های ارائه شده پرداختند و در جهت ارتقا این فعالیت ها نقطه نظرات خود را بیان کردند.
جمع بندی دکتر جعفریان
دکتر جعفریان ضمن تشکر از همکاران معاونت فرهنگی گفت:این معاونت به ظاهر کوچک است اما کارهای مشکلی بر عهده دارد. وی همچنین از نهاد رهبری ،امور ایثارگران و دفتر امور زنان نیز تشکر کرد.
رئیس دانشگاه با اشاره به وسعت کارهای فرهنگی گفت: کار فرهنگی ، کار بسیار بزرگی است که انجام آن ساده نیست و این معاونت با تعداد محدودی از پرسنل کار بزرگی را بر عهده دارد.
دکتر جعفریان ضمن اشاره به انجام برنامه های ماده 1 ارتقاء گفت: یکی از کارهای مهمی که دکتر پرویز و همکاران ایشان انجام دادند فراهم کردن شرایط انجام ماده 1 ارتقا اساتید در دانشگاه بود.
وی با اشاره به کیفیت ارائه گزارش های فعالیت ها در معاونت های مختلف گفت: گزارش ارائه شده در جشنواره ابن سینا از نمونه های موفق گزارش های دانشگاه بود که با تعداد اسلاید های کم توانست به صورت کامل فعالیت های انجام شده را ارائه دهد.
وی افزود: ما باید کاری کنیم که گزارش دهی صرفا به مسائل مهم و اهدافی که در پیش داریم معطوف شود.
دکتر جعفریان در ادامه به بررسی گزارش های ارائه شده پرداخت و گفت: یکی از مواردی که باید به آن توجه شود، بحث شاخص هاست.تعیین و ارزیابی شاخصها در امور فرهنگی یک کار سخت و طولانی مدت است.
وی گفت: البته این موضوع هم قابل بررسی است و غیر ممکن نیست. باید برای تعیین شاخص های فرهنگی کار مطالعاتی انجام شود که بتوان موفقیت یا عدم موفقیت اقدامات انجام شده را ارزیابی کرد.اگر چه ممکن است برای دستیابی به نتایج مناسب مجبور باشیم یک پروژه چند ساله تعریف کنیم.
دکتر جفعریان با اشاره به انجام فعالیت های فرهنگی در سال 95 گفت: باید دستورالعملی به واحدها ابلاغ شود تا از اضافه شدن ا فعالیت های یکنواخت و تکراری (مانند سخنرانی) خودداری شود و این برنامه ها با برنامه های جدید و پیشنهادات تازه ای جایگزین شود.
دکتر جعفریان در پایان گفت: مخاطبان دانشگاه مخاطبان خاصی هستند و باید برای موفقیت در فعالیت های فرهنگی به این مخاطبان که در محیط آکادمیک هستند توجه ویژه ای شود. 

گزارش:ح. باقری
عکس:سید حسین میری
   1394/12/17 10:08     
  
تعداد بازدید :  317