جلسه معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشکده ها و مسئولان و رابطان فرهنگی واحدهای دانشگاه با حضور رییس دانشگاه برگزار شد
جلسه معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشکده ها و مسئولان و رابطان فرهنگی واحدهای دانشگاه با حضور رییس دانشگاه برگزار شد
گالری عکس

این جلسه یکشنبه 2 اسفند 94 در سالن اجلاس سازمان مرکزی با حضور دکتر جعفریان رییس دانشگاه و دکتر پرویز معاون فرهنگی دانشگاه و معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها و مسئولان و رابطان فرهنگی واحدها برگزار شد.

  جلسه با تلاوت قرآن کریم توسط آقای اشتیاقی آغاز شد. سپس دکتر پرویز ،معاون فرهنگی دانشگاه ضمن  تسلیت ایام فاطمیه وخوش آمد گویی به مهمانان ،توضیح داد: جمع حاضر مجموعه معاونان دانشجویی و فرهنگی  و مسئولان فرهنگی واحدهای دانشگاه است که در طول سال جلسات ماهانه و منظمی را به میزبانی واحدهای مختلف با حضور دکتر باقرزاده، باقری و بعضی از همکاران معاونت برگزار کرده اند. در این جلسات، به بررسی برنامه های جاری و مناسبتی پرداخته شده است.
وی افزود: دانشگاه در دوره جدید مدیریتی از بین برنامه های 16 گانه در حوزه فرهنگی که( جزو سند توسعه و نقشه علمی فرهنگی دانشگاه محسوب می شود ) 5 راهبرد را انتخاب کرد که به تایید هیئت امنا رسید و مقرر شد محوریت فعالیت ها براساس این راهبردها باشد وجهت گیری تمام فعالیت های فرهنگی دانشگاه به سوی تحقق این راهبردها باشد. واحدهای فرهنگی دانشگاه نیز با تلاش هایی که انجام دادند،فعالیت های خود را در مسیر این راهبردها قرار دادند که یکی از مزیتهای این کار، ساماندهی فعالیت ها و عدم انجام چند باره کارها  واحدهای فرهنگی مانند بسیج دانشگاه ،امور ایثارگران و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری بود که با تلاش همکاران واحدهای فرهنگی دانشگاه این فعالیت ها در چارچوب راهبردها قرار گرفت. 
دکتر پرویز اضافه کرد: کمیته ها و شوراهای فرهنگی نیز به صورت مستمر در حوزه های فرهنگی مانند شورای اقامه نماز، صیانت ازحقوق شهروندی و قرآن و عترت و ترویج فعالیت های قرآنی در معاونت فرهنگی تشکیل می شود. 
دکتر پرویز ضمن اشاره به کتاب شهدای دانشگاه گفت:سال گذشته کتاب شهدای دانشکده پزشکی با همت دانشکده پزشکی و همکاری معاونت فرهنگی منتشر شد و ان شالله کتاب بقیه شهدای دانشگاه هم آماده چاپ است و امیدواریم در سال آتی منتشر شود. 
وی یادآوری کرد: راهبردهای 16 گانه حوزه فرهنگی هم با برنامه هایی که معاونان فرهنگی دانشکده ها ارائه داده بودند مورد بازبینی قرار گرفت و یکی از همکاران نویسنده هم  از خارج از دانشگاه  برای تدوین این کتاب با معاونت فرهنگی همکاری می کنند که ان شالله این کتاب هم در سال آینده منتشر خواهد شد. 
در ادامه جلسه، اشتیاقی مرثیه ای به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) اجرا کرد و پس از آن، به دعوت دکتر پرویز معاونان دانشجویی و فرهنگی و مسئولان فرهنگی به بیان درخواست ها و مشکلات خود پرداختند. دکتر جعفریان نیز ضمن سخنانی از رفتار و تعهد حرفه ای به عنوان اولویتی مشخص در سطح دانشگاه یاد کرد و آن را دارای چهار چوب و مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی دانست.
وی افزود: مقوله فرهنگ، مقوله گسترده ای است، به طور کلی می توان گفت فرهنگ موازی با مسایل دیگر نیست، بلکه ماهیت فرهنگ این است که باید در دل تمام امور باشد.
در پایان این جلسه از معاونان دانشجویی و فرهنگی و مسئولان و رابطان فرهنگی واحدهای تقدیر به عمل آمد.
   1394/12/8 11:06     
  
تعداد بازدید :  284

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: