دیدار معاونان دانشجویی فرهنگی دانشکده ها و مسئولان و رابطان فرهنگی با رئیس دانشگاه
دیدار معاونان دانشجویی فرهنگی دانشکده ها و مسئولان و رابطان فرهنگی با رئیس دانشگاه

 نهمین جلسه معاونین دانشجویی، فرهنگی دانشکده ها و مسئولان و رابطان فرهنگی واحدهای تابعه دانشگاه 2 اسفند 94 با حضور رییس دانشگاه در سالن اجلاس ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.
دکتر علی جعفریان رییس دانشگاه در این مراسم با اشاره به این که مقوله فرهنگ، مقوله گسترده ای است، گفت: سخن در خصوص فرهنگ زمان زیادی می طلبد که در این فرصت کوتاه مجال آن نیست، اما به طور کلی فرهنگ موازی با مسایل دیگر نیست، بلکه ماهیت فرهنگ این است که باید در دل تمام امور باشد.
وی افزود: ایده ای در فرهنگ نتیجه می دهد که خریدار داشته باشد، یعنی به نیاز معطوف، دارای طراحی درست و همراه با اجرای صحیح باشد.
دکتر جعفریان با بیان این که در رفتار حرفه ای سلامت جسمی و روحی افراد مساله ای جدی است، گفت: از لحاظ سلامت جسمی واحد تربیت بدنی دانشگاه برای دانشجویان دایر شده است، اما از نظر سلامت روحی عواملی مانند برخورد صحیح کارشناس آموزشی در بدو ورود دانشجو می تواند به عنوان یک کار فرهنگی محسوب شود، پس اگر به دانشجو احترام بگذاریم او نیز به دیگران احترام می گذارد.  
رییس دانشگاه گفت: من در مدرسه ای تحصیل کرده ام که مستخدم آن از اول ابتدایی تا سال آخر دبیرستان از به کار بردن لفظ "تو" به دانش آموزان پرهیز و همه را با لفظ "شما" خطاب می کرد و این تنها به دلیل آموزش مناسب بود، پس من نیز به عنوان دانش آموز همان مدرسه نمی توانم به دیگران تو بگویم چه کوچکتر از من باشند چه بزرگتر.
دکتر جعفریان افزود: در ستاد دانشگاه و در حوزه فرهنگ توانسته ایم موازی کاری را سر و سامان دهیم، به طوری که در حال حاضر محور تمام فعالیت های فرهنگی در سطح دانشگاه معاون فرهنگی دانشگاه بوده و کلیه فعالیت های مختلف در این حوزه باید از مسیر معاونت فرهنگی انجام شود، همچنین کمک هایی که در حوزه فرهنگ قرار است انجام شود باید از این مسیر باشد.   
رییس دانشگاه درباره تخصیص بودجه به معاونت های فرهنگی و دانشجویی اظهار داشت: در سال گذشته این بودجه به معاونت فرهنگی تعلق گرفت و برای معاونت دانشجویی نیز بودجه ای در سال آتی دیده شده است.
رییس دانشگاه با اشاره به این که علاقه حرف اول را در امور فرهنگی می زند، گفت: واقعیت این است که کسانی که در این حوزه کار می کنند از یک لذت روحی بهره مند می شوند و به مزایای مادی آن چشم داشتی ندارند.       
در ادامه این جلسه دکتر جعفریان به قرائت فرازهایی از نهج البلاغه پرداخت و گفت: با تأسی از کلام امیرالمومنین می توانیم در مسیر صحیح حرکت کنیم و به نتایج مثبت فرهنگی برسیم.

گزارش:بهلولی
عکس:سید حسین میری
   1394/12/4 08:13     
  
تعداد بازدید :  367