جلسه شورای معاونین دانشجویی فرهنگی دانشگاه در دانشکده پیراپزشکی برگزار شد
جلسه شورای معاونین دانشجویی فرهنگی دانشگاه در دانشکده پیراپزشکی برگزار شد


جلسه شورای معاونین دانشجویی فرهنگی دانشگاه در دانشکده پیراپزشکی برگزار شد


در ابتدای جلسه دکتر صفدری رییس دانشکده ضمن خوشامدگویی به بیان مطلبی پیرامون نقش دانشگاه بر فرهنگ و اهمیت آن از منظر مقام معظم رهبری، امام خمینی (ره) و شهید دکتر مطهری پرداخت و بر لزوم هم راستایی علم و دین و نقش قابل توجه دانشگاه در ارتقا وضعیت فرهنگی تاکید کرد.
دکتر شعبان علیزاده معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده پیراپزشکی با اشاره به مناسبت های مختلف 13 آبان، فاجعه منا و ایام محرم و صفر به بیان گزارشی از عملکرد این معاونت در سال جاری پرداخت و گفت: براساس برنامه استراتژیک و برنامه عملیاتی مصوب شده اقدامات و فعالیت هایی انجام صورت گرفته است.
در ادامه دکتر باقرزاده ضمن تشکر از دانشکده، هدف از برگزاری جلسات در واحد های مختلف را آشنایی با فعالیت واحدها، الگوبرداری و یا انجام فعالیت های مشترک بین واحدی دانست و گفت: در فرمایشات 12 آبان مقام معظم رهبری با دانشجویان و دانش آموزان بر هوشیاری مسئولیت فرهنگی تاکید شد، افراد حاضر در جلسه نیز جزئی از مسئولین فرهنگی کشور بوده و باید به این امر توجه کنند.
مدیر امور فرهنگی دانشگاه در خصوص دو شبهه ای که در فضای مجازی به شدت رایج شده گفت: شعار مرگ بر آمریکا نشانه استکبار ستیزی ملت ایران است و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری با وجود برخی اختلاف نظر ها در داخل کشور اما ریشه و اصل استکبار ستیزی تغییر نکرده است. شبهاتی نیز در زمینه نذری و سفره احسان در ماه محرم مطرح می شود که بنیاد و ریشه این شبهات از بین بردن فرهنگ عاشورا و شهادت است. به طوری که مراسم های عزاداری سالار شهیدان خود منشا همه فعالیت های خیر از جمله اطعام یتیمان است.
وی با تاکید بر اهمیت پوشش رفتار حرفه ای گفت: در جلسات متعددی که با معاونین دانشجویی فرهنگی دانشکده ها برگزار شد، 13 راهبرد اصلی فرهنگی تدوین شد که در جلسات با مسئولین دانشگاه 5 راهبرد مصوب و اقدامات و برنامه های مربوط به آن ها به دانشکده ابلاغ شد که یکی از مهمترین آنها راهنمای پوشش حرفه ای است و این اقدام خوبی است که دانشکده پیراپزشکی این راهنما را به دانشجویان جدید ابلاغ کرده و از دانشجویان امضا گرفته است.
دکتر باقرزاده در خصوص بحث استاد مشاور فرهنگی گفت: این امر بسیار مناسب است اما لازم است جلسات تخصصی برای شفاف شدن ابعاد مختلف این موضوع برگزار شود.
وی در خصوص بودجه فرهنگی نیز اظهار داشت: امسال اولین سالی بود که به دانشکده ها بودجه فرهنگی اختصاص داده شد و لازم است حتما در امور فرهنگی هزینه شود.
ارائه گزارشات 6 ماهه فرهنگی واحد ها و تاکید بر پژوهش های فرهنگی از دیگر موضوعات مطرح شده مدیر امور فرهنگی دانشگاه بود.
در ادمه معاونین دانشجویی فرهنگی دانشکده ها به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مختلف مطرح شده پرداختند.

در حاشیه
در ابتدای مراسم اشتیاقی از معاونت فرهنگی به ذکر مصیبت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) پرداخت.
هدایای فرهنگی به مهمانان اهدا شد.
به مناسبت روز 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی کلیپ مرگ بر آمریکا پخش شد./ق

   1394/8/16 09:31     
  
تعداد بازدید :  234