جلسه مسئولین فرهنگی دانشگاه در معاونت بهداشت برگزار شد
جلسه مسئولین فرهنگی دانشگاه در معاونت بهداشت برگزار شدبه گزارش روابط عمومي معاونت فرهنگی، جلسه مسئولين فرهنگي دانشگاه روز شنبه 24 مردادماه سال جاري با حضور دكتر محمد شريعتي معاون بهداشت، دكتر پرويز معاون فرهنگي، دكتر صدف علي پور معاون درمان، دكتر كاظم رهنما معاون اجرايي و مسئول امور فرهنگي معاونت بهداشت، دكتر باقرزاده مدير امور فرهنگي معاونت فرهنگي، دكتر نجاريان مشاور اجرايي و مسئول فرهنگي معاونت غذا و دارو و جمعي از مسئولين فرهنگي ساير واحدهاي تابعه دانشگاه از جمله بيمارستان ها و شبكه هاي بهداشت و درمان در محل سالن جلسات معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد.
در آغاز اين نشست پس از تلاوت آياتي از كلام الله مجيد و مداحي اهل بيت (ع) به مناسبت فرارسيدن ايام مبارك دهه كرامت، معاون بهداشت دانشگاه كار در حوزه فرهنگي را به لحاظ ارتقا و احياي ارزش هايي چون صداقت، امانت و ... نيازمند توجه ويژه و بيشتري خواند و گفت: لازم است به منظور موفقيت در برنامه ريزي هاي فرهنگي، ابزارها و تكنيك هايي براي مسئولين فرهنگي تعريف شده و همچنين پست سازماني و به تبع آن شرايط احراز و حوزه اختيارات و مسئوليت هاي مسئولين فرهنگي به طور شفاف و دقيق تعريف شود.
در ادامه دكتر باقرزاده ضمن اشاره اي به پيشينه حوزه فرهنگي دانشگاه، از برگزاري جلسات آموشي جهت مسئولين فرهنگي و تخصيص بودجه فرهنگي به واحدها بر اساس عملكرد فرهنگي سال گذشته خبر داد و تصريح كرد: انتظار مي رود واحدها به موضوعات مرتبط با صيانت از حقوق شهروندي از جمله تكريم ارباب رجوع تاكيد بيشتري  داشته باشند و در اعتباربخشي بيمارستان ها به سنجه هاي فرهنگي نيز توجه شود.
دكتر پرويز معاون فرهنگي دانشگاه نيز بر لزوم توجه به ابعاد فرهنگي در برنامه ريزي ها تاكيد كرد و ادامه داد: نگاه تك بعدي در برنامه ريزي ها و غفلت از ابعاد فرهنگي عوارضي را در پي خواهد داشت ولي متاسفانه گاهي به صورت آگاهانه و به دليل در اختيار نداشتن ابزارهاي لازم نسبت  به ابعاد فرهنگي برنامه ها بي توجهي مي شود.
وي همچنين يادآور شد: به منظور همگرايي راهبردي برنامه هاي فرهنگي دانشگاه، سيزده راهبرد توسط حوزه معاونت فرهنگي تدوين و به واحدها ابلاغ شده است كه از اين ميان پنج راهبرد اول در برنامه چهارساله دانشگاه مورد تصويب قرار گرفته است.
سپس دكتر علي پور معاون درمان دانشگاه ضمن استقبال از اجرايي شدن راهبردها و اقدامت فرهنگي در بيمارستان ها، نسبت به تعريف سنجه هاي فرهنگي در  اعتباربخشي بيمارستان ها اعلام آمادگي كرد.
در پايان اين نشست دكتر اصغر قرباني مسئول فرهنگي و متخصص اطفال بيمارستان بهارلو به ارائه گزارشي در خصوص خلاقيت بكارگرفته شده در بيمارستان بهارلو به منظور  ايجاد تسهيلات اداي فريضه نماز و عبادت براي بيماران، همراهان و پرسنل پرداخت.  
تعداد بازدید :  340

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: