پخش «نقد کتاب» از شبکه چهار سیما
پخش «نقد کتاب» از شبکه چهار سیما

برنامه «نقد کتاب» در 26 قسمت 60 دقیقه‌ای به صورت زنده یک شب در هفته به مخاطبان عرضه خواهد شد. این برنامه در قالب ترکیبی به معرفی، نقد و بررسی آثار خاص از نویسندگان خاص و مطرح می‌پردازد.

در این برنامه یک نفر به عنوان منتقد همراه با مجری – کارشناس برنامه، در گفتگو با صاحب اثر، موضوع و محتوای کتاب مورد نظر را به چالش می‌کشد.

قرار است در این برنامه 3 آیتم «اندیشه شناسی، وقایع نگاری و گفتگو با نخبگان و صاحبنظران» نیز به مخاطبان ارائه شود.

در بخش "اندیشه شناسی" پرونده خط سیری نویسنده روی میز نقد و بررسی قرار می‌گیرد. همچنین در بخش"وقایع نگاری" مجموعه آثار نویسنده مدعو معرفی می‌شود. اما در بخش سوم، عوامل برنامه ساز به سراغ صاحبان فکر، اندیشه و منتقدان حوزه کتاب می‌روند تا درباره موضوع برنامه و کتاب مورد نظر گفتگو کنند.

مجله تصویری «نقد کتاب» در حوزه های مختلف علوم انسانی همانند تاریخ، فلسفه، دین پژوهی، ادبیات، روان شناسی، جامعه شناسی و .... سوژه هایی را در نظر گرفته است و قصد دارد در هر برنامه از حضور نخبگان و کارشناسان صاحب نام بهره ببرد.

اما برنامه جدید«کتاب روز» ضمن برخورداری از زمان کوتاه و ریتم تند، به ترغیب و تشویق بیش از پیش مخاطبان برای کتابخوانی می پردازد. این برنامه به تهیه کنندگی مشترک محمد رحیمی و محمود فاتحی به زودی تماشایی خواهد شد.

«کتاب روز» از طرح گرافیکی متفاوت و جذابی برخوردار است و با اتکاء به جذابیتهای بصری، جدیدترین و کاربردی ترین کتابها در حوزه های مورد علاقه و توجه مردم را معرفی می کند.

این برنامه از معرفی کتابهای پرحجم فاصله گرفته و کتابهای فاخر با حجم کم را معرفی می کند. قرآن پژوهی، علم، تاریخ علم، تاریخ و ادبیات، فلسفه، هنر، دانش همگانی و ... از جمله موضوعاتی است که در کتاب روز به آنها پرداخته خواهد شد.

شبکه علم و فرهنگ، به عنوان پایگاه اصلی معرفی کتاب در رسانه ملی، بیش از هشت سال است برای انعکاس رویدادها، اخبار و تازه های کتاب و نشر، برنامه های متعددی را به صورت زنده و تولیدی روی آنتن می‌برد. این شبکه با برنامه های «کتاب هدیه بدهیم، کتاب عیدی بدهیم، یادداشت، با چراغ و آینه، کارنامه، کتابنامه و...» همراه همیشگی یار مهربان بوده و خواهد بود.

   1394/5/12 14:18     
  
تعداد بازدید :  441

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: