تاکید بر فعال سازی شوراهای فرهنگی در اولین نشست اختصاصی
تاکید بر فعال سازی شوراهای فرهنگی در اولین نشست اختصاصی معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها
تاكيد بر فعال سازي شوراهاي فرهنگي در اولين نشست اختصاصي معاونين دانشجويي و فرهنگي دانشكده ها 

به گزارش روابط عمومي معاونت فرهنگی:  اولين نشست اختصاصي معاونين دانشجويي و فرهنگي دانشكده ها دوشنبه ۲۸ ارديبهشت 1394 با حضور دكتر باقرزاده، مدير امور فرهنگي دانشگاه، معاونين دانشجويي و فرهنگي دانشكده ها و نماينده تشكل هاي دانشجويي دانشكده پرستاري و مامايي برگزار شد.
در اين نشست‌ كه به ميزباني دانشكده پرستاري و مامايي صورت گرفت؛ دكتر محمد علي چراغي برگزاري نشست هاي مشترك بين دانشكده ها را مطابق با نقشه راه دانشگاه دانست و از آن به عنوان صله رحم حرفه اي ياد كرد.   
وي با اشاره به شعار سال دانشكده پرستاري و مامايي « تعهد حرفه اي، استعلاي آموزش باليني و پژوهش در پرستاري و مامايي»؛ تعهد حرفه اي را اصل مورد تاكيد دانشگاه عنوان كرد و اظهار داشت: تعهد حرفه اي در دانشگاه دنبال مي شود و مبناي كار است. تعهد حرفه اي مي تواند مبناي كار دانشجو، كارمند و استاد باشد.
رئيس دانشكده پرستاري و مامايي تصريح كرد: بخشي از اين تعهد حرفه اي حتما خروجي شوراي فرهنگي دانشكده ها خواهد بود.
وي استعلا را طلب تعالي خواند و خاطر نشان كرد: بعثت پيامبر (ص) نيز در راستاي تعالي انسان است. انساني كه در راه تعالي گام برمي دارد مي تواند هر روز تجلي اسماي الهي را در خود رصد كند. بايد در افكار، رفتار و گفتار هر روز بهتر از ديروز شد. من معتقد به فكر، گفتار و رفتار منظم هستم. تمام حيوانات و جمادات حق دارند كه به انسان حسادت كنند به خاطر عقلانيتي كه در انسان وجود دارد. انسان در عين حالي كه در ورطه حيوانات است اما وقتي صاحب عقلانيت و معنويت است لايق حسادت است.
دكتر چراغي افزود: وظيفه شوراي فرهنگي آن است كه به اين شناخت برسد، در مجموعه دانشكده، انسان ها چقدر داراي عقلانيت و معنويت هستند. هر چه بيشتر اين انسان را به عقلانيت و معنويت برسانيم؛ هر روز بهتر از ديروز خواهيم بود.
رئيس دانشكده پرستاري و مامايي با اشاره به اجرايي شدن الگوي تعالي سازماني در دانشكده از سال ۱۳۹۰، اخذ تقديرنامه دو ستاره براي تعالي بخشي سلامت در سال ۱۳۹۳ را جزء افتخارات دانشكده پرستاري و مامايي تهران دانست.
وي تدوين منشور اخلاقي دانشكده پرستاري و مامايي را اولين و مهم ترين اقدام دانشكده در راستاي تعالي سازماني دانست و بندهاي ۱۲ گانه منشور اخلاقي دانشكده را قرائت كرد.
دكتر باقرزاده، مدير امور فرهنگي دانشگاه، ضمن يادآوري فعاليت هاي قابل توجه معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشكده و همكاري آرزو راستي، معاون سابق اين حوزه، دانشكده پرستاري و مامايي را در بحث هاي فرهنگي پيشرو توصيف كرد.
مدير امور فرهنگي دانشگاه اين نشست را اولين جلسه اختصاصي معاونين دانشجويي و فرهنگي دانشكده ها عنوان كرد و هدف از برگزاري اين جلسات را ارتباط نزديك با دانشكده ها، آشنايي بدون واسطه با نظرات اعضاي هيات علمي و دانشجويان و آگاهي ساير معاونين دانشكده ها از عملكرد يكديگر و الهام گيري از برنامه هاي معاونت ها دانست.  
وي به استناد تاكيد رييس دانشگاه بر جلوگيري از موازي كاري برگزاري اين جلسات مشترك را راهي براي كاهش موازي كاري، حل مشكلات و مسائل احتمالي و كاهش قابل توجه منابع مالي و انرژي انساني دانشگاه برشمرد.
دكتر باقرزاده بر فعال سازي شوراهاي فرهنگي دانشكده ها به عنوان يكي از سياست هاي اصلي معاونت فرهنگي دانشگاه تاكيد كرد و خواستار برگزاري جلسات منظم ماهانه اين شورا شد.
مدير امور فرهنگي دانشگاه برگزاري نشست هاي اختصاصي در دانشكده ها، ارائه مباحث فرهنگي- اخلاقي در قالب راندهاي آموزشي – فرهنگي در جلسات شوراي فرهنگي و حل مشكلات احتمالي در اين جلسات را اقدامي مناسب دانست.
وي از برگزاري نشست هاي اختصاصي معاونين در هر شش ماه خبر داد و اظهار داشت: شركت معاونين دانشجويي و فرهنگي دانشكده ها در اين جلسات نشان دهنده ميزان اهميت و توجه دانشكده ها به مسائل فرهنگي است و قطعا اين موضوعات به دانشكده ها انعكاس داده خواهد شد. 
وي همچنين بر ارتقاي فرهنگي اساتيد، برگزاري دوره هاي ضمن خدمت،‌ اعلام، تدوين و اجرايي سازي برنامه هاي فرهنگي شش ماهه دوم معاونت ها و تكميل بانك اطلاعات فرهنگي تاكيد كرد.
دكتر باقر زاده تكميل بانك اطلاعاتي فرهنگي را مورد تاكيد معاونت فرهنگي دانشگاه دانست و تصريح كرد:‌ يكي از اهداف هر مجموعه اي ارتقاي افراد آن است. بايد هم ارتقاي آموزش صورت گيرد و هم افراد فعال و كارشناس شناسايي شده و رشد داده شوند. يكي از افتخارات معاونت فرهنگي اين است كه افراد فعال و مستعد را شناسايي كرده و آنها را به افرادي شاخص در آن حوزه تبديل كنند. همانطور كه در حال حاضر اتفاق افتاده است و اساتيد ما را از ساير دانشگاه ها جهت برگزاري نشست ها و كارگاه ها طلب مي كنند. وقتي بانك اطلاعاتي قوي وجود داشته باشد مي توان از اين ظرفيت ها در ساير دانشكده ها و دانشگاه ها نيز استفاده كرد.
وي در اين نشست همچنين از برگزاري برنامه «طلايه دار ظهور» به مناسبت بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خميني (ره) و نيمه شعبان و چهارمين همايش طبيب روحاني با حضور آيت ا.. جوادي آملي در خرداد ماه خبر داد.
دكتر توكلي، معاون دانشجويي و فرهنگي دانشكده پزشكي دراين نشست حمايت از معاونت هاي دانشجويي و فرهنگي دانشكده ها را خواستار شد: اگر نگاه اين است كه دانشكده ها بايد منشا حركت شوند، نيازمند يك عنايت به دانشكده ها براي به كار گرفتن نيروهايي متخصص است.
وي برگزاري نشست هاي مشترك معاونين دانشكده ها با هم را نيز اقدام خوبي براي همكاري ها و برگزاري برنامه هاي مشترك عنوان كرد.
او همچنين اختصاص ارتقاي فرهنگي را يكي از جاذبه ها و يا امتيازاتي دانست كه مي تواند موجب جذب افراد در برنامه هاي فرهنگي شود و اين مسئله را نيازمند همسو شدن معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه با دانشكده ها در اين زمينه شد.
دكتر علي زاده، معاون دانشجويي و فرهنگي دانشكده پيراپزشكي نيز ضمن قدرداني از ميزباني دانشكده پرستاري و مامايي كمبود نيروي كارشناس فرهنگي را بزرگترين مشكل اين معاونت دانست./ق
   1394/2/29 14:53     
  
تعداد بازدید :  340