34مین جلسه آموزشی طرح ارتقا رشد و تکامل همه جانبه دوران اولیه کودکی
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه حفظ الصحه " (حفظ سلامتی) در خانواده از منظر طب سنتی با رعایت شش اصل ضروری  به رابطان سلامت اسلامشهر، سه شنبه بیست و هشتم آبان 98، با حضور دکتر علیرضا عباسی رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه، حمیرا پشتکوهی کارشناس کودکان ستاد اسلامشهر، زهرا اسلامی نیا کارشناس فرهنگی سلامت معاونت فرهنگی و جمعی از رابطان سلامت برگزار شد.
در ابتدا دکتر عباسی به شش اصل  مهم که در حفظ و ارتقا سلامتی ضرورت دارند اشاره کرد و گفت: اسباب تندرستی و بیماری شش چیز است که شامل خوردن و آشامیدن، خواب و بیداری، تحرک و سکون، آب و هوا، حالات روحی و استفراغ و احتباس است که با رعایت آنها باعث سلامتی و رد صورت عدم رعایت آنها سبب بیماری حادث می شود.
رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه افزود:  مهم ترین تدبیر در حفظ سلامتی ورزش، سپس غذا و خواب است و اینها عواملی هستند که در اختیار انسان هستند، ورزش کردن منظم و رعایت نکات تغذیه ای بسیار مهم است.
وی به حدیثی از حضرت علی علیه السلام اشاره کرد که می فرمایند: "هركس كه مى‏خواهد هيچ غذايى به او زيان نرساند، تنها هنگامى غذا بخورد كه گرسنه شده و معده او (از خوراك پيشين) پاك شده باشد"، اینکه غذاهای سالم و متناسب با فصول مصرف کنیم نکاتی ساده از قبیل خوب جویدن غذا و پرهیز از سرهم خوری و پرخوری، توجه به خواب مناسب و کافی و عدم استفاده از موبایل و شبکه های مجازی قبل از خواب و پرهیز از دیر خوابیدن است، بخصوص در بچه ها و برخواستن در صبح زود و مصرف صبحانه کافی و مقوی در خانواده بسیار مهم است.
 در پایان دکتر عباسی به طبع گرم و سرد غذاها نیز اشاره کرد و قوانین کلی غذاخوردن را با توجه به نوع مزاج افراد و فصول توضیح داد.
گزارش : زهرا اسلامی نیا

   1398/8/29 13:22     
  
تعداد بازدید :  74

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: