سومین هم اندیشی علوم پزشکی تهران و سایر سازمان ها در خصوص احراز هویت مادران و نوزادان فاقد هویت
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، سومین جلسه هم اندیشی دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران و سایر سازمان های مرتبط روز سه شنبه  2 بهمن 97 در سالن شورای حوزه ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی برگزار شد. در این جلسه که با هدف ارزیابی طرح نرم افزاری احراز هویت مادران و نوزادان تشکیل شده بود دکتر شارقی، مدیرکل امور بانوان استانداری تهران گفت: هدف ما در استانداری این بوده که با توجه به افزایش تعداد نوزادان فاقد هویت و مسائل و مشکلاتی که پیرو آن جامعه را درگیر خود می کند با برنامه ریزی درست و تخصصی و با کمک سازمان های مختلف به خصوص بیمارستان ها، این افراد را رصد کرده و از آسیب های اجتماعی که ممکن است پیش بیاید جلوگیری کنیم.
 دکتر رستمیان، معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه تاکید کرد ثبت اطلاعات دقیق والدین و نوزادان با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و سیستم نرم افزاری و ایجاد امکان دسترسی بیمارستان و سازمان ثبت احوال به اطلاعات مذکور ، می تواند در جهت پیشگیری از تعیین هویت نادرست که منجر به آسیب رسانی به پرسنل و خانواده ها می شود موثر باشد. علاوه بر این از اطلاعات بدست آمده می توان در زمان حال و در سال های بعد نیز به نفع افراد و خانواده ها بهره برد. دکتر صادق نیت، رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی نیز با اشاره به اجرای پایلوت طرح نرم افزاری احراز هویت مادران و نوزادان برای اولین بار در این مجتمع گفت: بیمارستان امام خمینی همواره سعی کرده به عنوان پیشقراول شناخت مشکل و ارائه راه حل برای آن عمل کند و از راه حل های کارشناسی و استاندارد استفاده کرده و در صورت موفقیت آمیز بودن به کل کشور ارائه دهد.
در ادامه جلسه فراهانی، مدیرعامل شرکت هومان مه ایرانیان و مرادی، مسئول ثبت ولادت بیمارستان امام  به ارائه گزارشی در خصوص پایلوت اجرا شده پرداختند و حاضران سوالات خود در خصوص طرح را مطرح کردند. در نهایت مقرر شد با توجه به مسائل مطرح شده در این جلسه، پایلوت طرح یکماه دیگر ادامه یابد و جمع بندی و ارزیابی نهایی پس از آن صورت گیرد.
لازم به ذکر است در این جلسه  مسئول واحد نظارت وزارت بهداشت، مسئولان و کارشناسان مددکاری اجتماعی دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی، کارشناسان اداره ثبت احوال استان تهران، جمعی از مسئولان و کارشناسان بیمارستان امام خمینی و کارشناسان حوزه نوزادان معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی تهران و ایران حضور داشتند.
خبر:آرزو سلطانی فرد
عکس: محمد علی مرزبان


   1397/11/3 15:34     
  
تعداد بازدید :  130