خادمان حرم شریف رضوی در بیمارستان امام (ره) و بیمارستان شریعتی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، حضور خادمان حرم شریف رضوی به همراه پرچم سبز گنبد حرم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام شور حال عجیب و غیر قابل وصفی در بیمارستان امام (ره) و بیمارستان  شریعتی برپا نمود.
به مناسبت ایام مبارک دهه کرامت و در آستانه میلاد مسعود حضرت امام رضا(ع)، هیئتی از خادمین و مداحان آستان مقدس رضوی در بخشهای کودکان، خون و هموفیلی و بخش های جراحی کانسر 3 زنان و انکولوژی مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، و در بیمارستان شریعتی بخش های طبی یک، خون و دیگر بخش ها مراجعه کردند که با استقبال بی نظیر بیماران ، همراهان و پرسنل مواجه شدند.
خادمین مهربان آن امام رئوف پرچم را به داخل بخش ها برده و بیماران با لمس آن ارتباطی قلبی با حضرت علی ابن موسی الرضاعلیه السلام  امام هشتم برقرار کردند و از ایشان طلب استشفا نمودند.
ضمن گردش پرچم بوسیله خادمان حرم ثامن الحجج (ع9 در بخش های مختلف بیمارستان،  مداحان دانشگاه آقایان اشتیاقی،مقدم، قلیهان، روستا، ورمزیار و رنجبری و همچنین مداح آستان قدس رضوی جناب آقای محمود زاده به نغمه سرائی و خواندن اشعار زیبا در خصوص کرامات و مدح و منقبت آن امام همام (ع) پرداختند که زیبایی این حرکت معنوی را دوچندان میکرد.
در حین این مراسم روح انگیز که به نوعی تفقد و عیادت امام رئوف(ع) از شیعیان و محبان بیمارش را تداعی می کرد ناگهان در بین جمعیت پدری که فرزندش بیمار و بستری بود با صدای سوزناکی شروع به مداحی کرد که همگان را منقلب نمود.
یکی از نکات قابل توجه مراسم این بود که خادمانی که پرچم را در دست داشتند می گفتند حرکت در مسیری که از پیش برنامه ریزی شده  و  اعلام شده بود که  از کدام سمت و به کدام بخش برویم اتفاق نمی افتاد وگاها با التماس و گریه یک همراه بیمار،  پرچم ما را به  سمت و سویی که شاید مد نظر خود امام رضا علیه السلام بود می برد.


                     پرچم سرخ حسین(ع) و پرچم سبز رضا(ع)      این به ایران سایه دارد آن به دشت کربلا
 
خبرنگار: اشتیاقی


   1397/4/27 09:38     
  
تعداد بازدید :  225