بیانیه شورای‌نگهبان به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد
به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:
 
نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، ثمره مجاهدت‌ها و مبارزات تاريخي و طولاني عالمان راستين مكتب اهل بيت(س) و خون‌هاي پاك شهداي گلگون كفني است كه تاسيس نظامي مبتني بر اسلام را آرمان و آرزوي خود قرار داده‌ بودند. 
سرانجام در آستانه سده پانزدهم هجري قمري، با رهبري حضرت امام خميني(ره) كه يادگار شجره طيبه مكتب اهل بيت(س) بود، نهضت اسلامي به پيروزي رسيد و آرزوي ديرينه ملت مسلمان ايران با تاسيس نظام اسلامي جامه عمل پوشيد. ملت شهيدپرور ايران انتظار داشتند از پي اين مجاهدتهاي طولاني، در پناه نظام جمهوري اسلامي و در چهارچوب‌هاي عدالت و احكام اسلامي، شاهد استقلال، آزادي و شكوفائي هرچه بيشتر تمدن اسلامي باشند. 
در آغاز انقلاب اسلامي بيم آن مي‌رفت كه اين نهاد نوپا نيز مانند ديگر نهضت‌هاي عدالت طلبانه ملت ايران گرفتار مصائب و بلاياي بنيان‌كني مانند نفوذ نامحرمان و يا شيوع تفكرات انحرافي و ضد اسلامي گردد. با لطف خداوند متعال به اين ملت مجاهد و در سايه ولايت حضرت امام خميني(ره) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، ميثاقي براي ملت شد تا راه دستيابي به آرمان‌هاي والاي انقلاب اسلامي در آن ترسيم گردد. و براي حفظ اين قانون مترقي و بنيادين و بيمه ساختن حركت نظام در مدار اسلام، شوراي نگهبان تاسيس گرديد. 
خبرگان قانون اساسي با كسب تجربيات متمم قانون اساسي مشروطيت مبني بر لزوم نظارت علما بر روند قانونگذاري در كشور و نيز نهادهاي پاسدار قانون اساسي در كشورهاي ديگر، با تاسيس شوراي نگهبان، نهادي منحصر به فرد را بنا نهادند. 
توفيق شوراي نگهبان در پاسداري از قانون اساسي و شرع مبين اسلام و نظارت مستقل، موثر و كارآمد بر انتخابات موجب گرديد طي سه دهه انقلاب اسلامي بنيان‌هاي جمهوريت و اسلاميت نظام بيش از پيش قوام و استحكام يابد. در اين سالها، همواره رهنمودها و تأييدات مكرر حضرت امام خميني(قدس سره الشريف) و مقام معظم رهبري(مدظله العالي) از اين نهاد مقدس، مايه دلگرمي و خرسندي اعضاي شوراي نگهبان بوده است. 
اعضاي شوراي نگهبان ضمن گراميداشت مجاهدت‌ها و تلاش‌هاي حضرت امام(ره) و ياران صديقش بارديگر با مقام معظم رهبري(مدظله العالي) ميثاقي دوباره مي‌بندند و اميد واثق دارند همانند گذشته بتوانند نقش خطير خويش را در دفاع از شرع مبين اسلام و قانون اساسي به احسن وجه ايفا كنند. 
   1396/4/27 11:01     
  
تعداد بازدید :  464

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: