به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) و سالگرد قیام خونین 15 خرداد
در شامگاه چهاردهم خرداد سال 1368 شمسی قلب مردی از کار افتاد که اندیشه اسلامی را زنده کرد و مشی مبارزه‌اش  ابرقدرت‌ها را به تجدیدنظر در سیاست‌هایشان برانگیخت. نظام مخوف کمونیستی شوروی از هم پاشید و دکترین نظام تک‌قطبی آمریکایی مطرح گردید.
 قیام 15 خرداد متعاقب با تلاش‌های رژیم شاه  به سال 1341در تصویب قانون انجمن‌های ایالتی و ولایتی در کابینه اسدالله علم و اعلام اصول شش‌گانه انقلاب سفید به وجود آمد و مردم شهرهای ایران با سخنرانی امام خمینی (ره) علیه این قوانین ظالمانه تظاهرات کردند و در 12 محرم سال 1342به دستور شاه  امام خمینی را دستگیر و به عراق تبعید نمودند.  پس از سرکوب این قیام و تبعید امام خمینی دوران خفقان و دیکتاتوری وارد مرحله سخت‌تری شد و بسیاری از مبارزان و انقلابیون  مسلمان به زندان افتادند.  اگر رهبریت امام خمینی (ره) و رویه وحدت کلمه در میان مردم نبود هرگز این انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.
 امام خمینی در روز سی‌ام شهریورماه سال 1281 شمسی در خمین به دنیا آمد ، پدرش آیت‌الله سید مصطفی از مبارزان مخالف رضاشاه پهلوی بود که توسط خوانین در راه اراک توسط گلوله به شهادت رسید. امام خمینی (ره) پس از طی تحصیلات مقدماتی هم‌زمان با هجرت آیت‌الله عبدالکریم حائری یزدی (ره) جهت ادامه تحصیل به قم مهاجرت فرمود و درس خارج فقه را نیز نزد ایشان گذراند.
امام خمینی (ره) پس از پذیرش قطعنامه 598 الجزایر و پایان یافت آتش جنگ، در 14 خردادماه 1368 به علت بروز بیماری قلبی و گوارشی  از دنیا رفتند و کتاب وصیت‌نامه ایشان رهنمود کاملی برای آیندگان است. رهبریت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز یادگار دیگری از امام خمینی (ره) است که استدامت عمر شریف ایشان موجب سربلندی و صحت نظام  جمهوری اسلامی ایران گشته است.  


   1398/3/20 15:26     
  
تعداد بازدید :  71

انتقادات و پیشنهادات:
ارسال
انتقادات و پیشنهادات: