برگزاری کارگاه تربیت جنسی اطفال(2) با حضور دکتر مرقاتی خویی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه تربیت جنسی کودک، ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه ها، با حضور خانم دکتر عفت السادات مرقاتی خویی، عصر روز چهارشنبه 4 بهمن‌ماه  در محل سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
   دکتر مرقاتی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سخنان خود را با اشاره به معضل شناخت دریافت‌های کودک از مسائل جنسی آغاز کرد و پاسخگویی به سؤالات کودکان از والدین درباره نحوه به دنیا آمدن را مهم تلقی کرد. دکتر خویی سپس به تکامل جنسی کودکان اشاره نمود و خلاصه‌ای از تجربیاتش را از درمانگاه‌های سلامت جنسی نظیر بیمارستان امام ارائه کرد و به معیارهای ازدواج خصوصاً علاقه عاطفی بین آن‌ها و ازدواج‌های اجباری به‌عنوان معضل جامعه کنونی اشاره کرد. نیاز به مشاوره مخصوصا پیش از ازدواج و پس از تشکیل خانواده و روابط عاطفی با همسر و فرزندان، یکی از ضروری‌ترین امور جامعه کنونی است که خانم دکتر مرقاتی در خلاصه کلام به آن اشاره نمود و از حاضران خواست جهت رشد صحیح فکری و معنوی فرزندان خود همواره سؤالات و مشکلات خود را با ایمیل ایشان به آدرس effat_mer@yahoo.com در میان بگذارند. ایشان همچنین تمایل خود را با ادامه ی برگزاری کارگاه‌های فرهنگی درزمینه تربیت جنسی کودکان و سلامت خانواده اعلام کرد.
وی در پایان گروه سلامت جنسی رسش را معرفی کرد که  بعنوان یکی از گروههای آکادمیک در زمینه ارتقاء سلامت جنسی فعالیت می کند. پایه های اولیه  این گروه با همت استاد گرانقدر خانم دکتر عفت السادات مرقاتی خویی، در سال 1386در مرکز بازتوانی عصبی (بصیر)، پژوهشکده علوم اعصاب واقع در بیمارستان امام خمینی(ره) دانشگاه علوم پزشکی تهران گذاشته شده است. دکتر مرقاتی خویی نزدیک به دو دهه است که در حوزه سکسولوژی، بویژه زمینه ارتقاء سلامت جنسی در سطح کشور و به صورت بین المللی به تربیت دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکتری پرداخته و این گروه به سرپرستی دکتر مرقاتی خویی، همچنین در زمینه های پژوهشی و درمانی نیز فعالیت گسترده ای دارد. گروه سلامت جنسی رسش  با فعالیتهای جدی در بستر علمی و تحقیقاتی، خدمات سلامت جنسی مبتنی بر شواهد را در شرایط بهینه و مقرون به صرفه ارائه می دهد. راه اندازی کلنیک سلامت خانواده - جنسی در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران و کلینیک سلامت جنسی در مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران و مرکز سلامت جنسی ولیعصر(عج) از جمله اقدامات این گروه است.
گروه سلامت جنسی رسش با دارا بودن متخصصین مختلف مانند سکسولوژیست، روانپزشک، ارولوژیست، متخصص بهداشت باروری، روانشناس، ماما، کارشناس سلامت جنسی در زمینه  درمانهای مشکلات جنسی از توانمندیهای زیادی برخوردار است.
جلسه کارگاه با طرح سؤالات و نظرات شرکت‌کنندگان به پایان رسید.
بنا بر درخواست اساتید هیئت علمی، ادامه ی این کارگاه با تیتر تربیت جنسی اطفال (3)، اسفند ماه در محل سالن شواری معاونت اجتماعی فرهنگی برگزار خواهد شد و بعد از اعلام برنامه ها، اعضای محترم هیئت علمی با انجام ثبت نام می توانند در این کارگاه شرکت کنند.
  کارگاه‌های ارتقای فرهنگی هیئت‌علمی هر چهارشنبه با توجه به نیازسنجی و نظرسنجی‌های انجام‌شده و ارزیابی نسبت به فضای عمومی جامعه و همچنین مقتضیات زمان در محل شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار می‌شود.
ازآنجاکه اساتید مدعو سخنران این کارگاه‌ها از میان بهترین سخنرانان و اساتید دانشگاهی ایران در حوزه‌های تخصصی انتخاب می‌شوند و برگزاری کارگاه‌ها به‌صورت منظم در محل و زمان مطلوب انجام می‌پذیرد، استقبال خوب اساتید هیئت‌علمی دانشگاه‌های مختلف را به دنبال داشته است.
برنامه ی کارگاه های طراحی شده برای اساتید هیئت علمی در معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران - بهمن ماه 1396

گزارش: ایرجی

   1396/11/10 12:28     
  
تعداد بازدید :  849