برگزاری چهارمین جلسه ستاد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز دانشگاه
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه، چهارمین جلسه ستاد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز روز یکشنبه 8 آبان 98 در محل سالن شورای معاونت فرهنگی برگزار شد.
ابتدا دکتر صادقیان مدیر امور فرهنگی ضمن خوش آمد گویی به حضار از اعضاء خواست تا نظرات خود را در خصوص چگونگی برگزاری همایش اعضاء هیات امناء مساجد و نمازخانه های دانشگاه بیان کنند.
سپس دکتر رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه افزود: با دعوت از اساتید بزرگ و توانمند این حوزه، این همایش باید به بهترین وبا کیفیت ترین شکل ممکن برگزار شود، چرا که اگراعضاء هیات امناء مساجد و نمازخانه ها خوب آموزش ببینند ضمن ارتباطاتی که با همکاران واحدهای خود دارند می توانند رونق بهتری به امر اقامه نماز بدهند.
دکتر رستمیان گفت: از آنجایی که مقرر شد فعالیت های فرهنگی دانشکده ها و بیمارستان ها باید توسط رییس واحد در شورای فرهنگی دانشگاه گزارش داده  شود، یکی از موضوع های قابل طرح می تواند چگونگی روند اقامه نماز آنها باشد و همچنین هیات امناء هر واحد می تواند به نوبت در جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه گزارش فعالیت های خود را ارائه دهد.
دکتر برکتی مدیر مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت گفت: با توجه به مسئولیت های حساس و زیاد مدیران بیمارستان ها علیرغم اینکه الحمدالله همگی معتقد و عامل به نماز و واجبات می باشند می توان برای  نمازخانه های بیمارستان ها  در فرم  اعتبار سنجی آنها امتیازی لحاظ کرد تا اهمیت بیشتری داده شود.
حجت الاسلام متوسل مدیر گروه معارف دانشگاه نیز گفت: باتوجه به اینکه عده ی زیادی از اعضاء هیات امناء مورد نظر پرسنل بیمارستان ها هستند، خوب است تا  این همایش کوتاه ولی با کیفیت خوب انجام شود تا حضور حداکثری را داشته باشد. همچنین در خصوص زمان برگزاری گفت: با توجه به تولد حضرت زینب سلام الله علیها در اواسط دی ماه بهتر است تا همایش در همان ایام برگزار شود.
در ادامه علی روزبهانی مدیر هسته گزینش گفت: برای تدریس و بهره برداری بهتر ضمن  دعوت از اساتید به نام کشوری لازم است تا یکی از اساتید دانشگاه که با این فضا و حال و هوای فیزیکی و معنوی مساجد، نمازخانه ها و کارکنان دانشگاه آشنایی کامل دارد نیز در این همایش استفاده شود.
در پایان تفاهم نامه ای بین دانشگاه و ستاد اقامه نماز استان تهران توسط دکتر صادقیان، بند به بند خوانده شد وضمن بومی سازی بعضی از بندهای آن، مسئولیت اجرای هر یک از بندها بین واحد های مجری  که شامل: دفتر نهاد مقام معظم رهبری، معاونت فرهنگی و معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه است، تعیین و تصویب شد.
خبر: محمود اشتیاقی
عکس: حسین میری


   1398/8/27 11:44     
  
تعداد بازدید :  64