برگزاری همایش طنین نشاط در دانشگاه علوم پزشکی تهران
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، این همایش با همکاری مشترک معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه ،آموزش و پرورش شهر تهران،انجمن استعدادهای برتر ایران ، انجمن دیار کهن  و با حمایت استانداری تهران برگزار شد.
 
در ابتدای برنامه دکتر رستمیان با خیر مقدم به شرکت کنندگان همایش به اهمیت شادی و نشاط در تحقق سلامت جامعه پرداخت و گفت دستیابی به جامعه سالم جز با پرداختن به خود مراقبتی و آموزش و ترویج رفتارهای سالم بهداشتی بخصوص از ابتدای کودکی و در دوران مدرسه محقق نخواهد شد و همکاری مشترک همه ادارات و نهادهای مسوول را در این زمینه خواستار شد.
   در ادامه دکتر زارع دبیرکل انجمن استعدادهای برتر ایران و دبیر همایش با اشاره به سوابق برگزاری همایشها و جلسات با موضوع شادی و نشاط به اهمیت ترویج شادی ،امیدواری و نشاط بخصوص در دانش آموزان پرداخت و  از همه مسئولین و دست اندرکاران در مجلس ،آموزش و پرورش ،استانداری،شهرداری و دانشگاهها درخواست نمود جهت سیاستگذاری و برنامه ریزی همسو جلسات هماهنگی برگزار نمایند و از مساعدت ایشان در  برگزاری همایش تشکر کرد.
مهندس مقیمی استاندار تهران سخنرانی بعدی همایش با اشاره به اینکه گسترش روحیه نشاط و شادابی در جامعه از اولویت‌های رسیدن کشور به توسعه پایدار است، افزود: بی‌تردید با ارتقا نشاط اجتماعی می‌توانیم به سوی توسعه گام برداریم. استاندار تهران خانواده و مدرسه را دو رکن اساسی تربیت جوانان با نشاط در کشور خواند و افزود: بررسی‌های روانشناسان تربیتی نشان می‌دهد که بخش اعظمی از شخصیت افراد در سنین کودکی و در خانواده و مدرسه شکل می‌گیرد و مسئولان نظام آموزش و پرورش کشور نقش بسیار پراهمیتی در تربیت نسل بانشاط در کشور برعهده دارند.دکتر عباسپور مديركل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس وزارت آموزش و پرورش نیز با اشاره به اهمیت شادی و نشاط در دانش آموزان و اجرای برنامه های فرهنگی مرتبط در مدارس مشارکت سایر متولیان مسائل فرهنگی را در این بخش مهم دانست و گزارش اداره انجمن اولیا و مربیان و  برنامه های آموزش و پرورش در این خصوص را ارائه نمود.
در ادامه دکتر زرندی استاد دانشگاه با ارائه مسائل آموزشی در خصوص هیجان و شادی و نشاط به تفضیل در این خصوص سخنانی ایراد نمود.
در پایان دکتر عارف با اشاره به سیره رسول اکرم در این خصوص به ترویج شادی و نشاط در مردم بخصوص دانش آموزان اشاره کرد  و با اشاره به آسیبهای اجتماعی و موازی کاری در برنامه های فرهنگی ، انسجام و ارائه برنامه های مشترک و مدون را در این خصوص را مهم دانست و اشاعه فرهنگ شادی و نشاط در جامعه و خانواده را از رسالتهای متولیان فرهنگی برشمرد و به شاخص های شادی و نشاط در جامعه اشاره نمود.اجرای موسیقی سنتی توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران و اهدا جوایز به مدرسان برتر در پایان برنامه انجام شد.
 
گزارش: دکتر عباسی
 


   1397/4/5 09:54     
  
تعداد بازدید :  383