برگزاری هفتمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، هفتمین جلسه  کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران در سال جاری روز یکشنبه بیست و ششم اسفند  به ریاست حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار تشکیل شد.
در این نشست  طبق دستور جلسه معاونت های بهداشتی دانشگاه ها در خصوص اقدامات و برنامه های بهداشت محیط در طرح سلامت نوروزی، به بیان مطالب پرداختند. در خصوص بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت و لزوم مشارکت دستگاه ها در اجرای طرح صحبت کردند.در ادامه طرح ارتقا سلامت روانی و مراقبت اجتماعی توسط دکتر دماری از اساتید علوم پزشکی تهران به اعضاء معرفی شده و در خصوص آن بحث و بررسی شد.
سپس نمایندگان اورژانس تهران، آتش نشانی و معاونت درمان دانشگاه ها در خصوص اقدامات انجام شده و امادگی در خصوص چهارشنبه آخر سال گزارشات خود را ارائه کردند.
  دکتر رستمیان دبیر کارگروه با تقدیر و تشکر از ریاست و اعضا برای  حضور و پیگیری در مورد مصوبات کارگروه، بر اجرایی کردن برخی مصوبات انجام نشده با کمک و مشارکت اعضا تاکید کرد.
وی  افزود: در خصوص مشکلات عمده بهداشتی مطرح شده این کارگروه در سال جاری از جمله موضوعات آبیاری مزارع با آب های غیر متعارف و زباله گردی و تفکیک زباله اقدامات خوبی انجام شده، لیکن باید با جدیت و برنامه عملیاتی این مشکلات را در سال آینده دنبال کرد تا به نتایج قابل قبول رسید. در سال آینده نیز برخی مشکلات مربوط به حوزه سلامت از قبیل آلودگی هوا مطرح خواهد شد. در پایان معاون سیاسی اجتماعی استاندار نیز با تشکر از کلیه اعضا  این کارگروه، آن را بسیار با اهمیت دانست و گفت: می بایست مصوباتی که اجرایی نشده با همکاری و مشارکت اعضا  نهایی و اجرا شود و برابر برنامه با اخذ نظرات و برنامه های پیشنهاد شده توسط اعضاء موضوعات را تا حصول نتیجه پیش برد.
همچنین ایشان به لزوم مشارکت صدا و سیما در آموزش و اطلاع رسانی به مردم اشاره کرد و خواستار مشارکت بیشتر صدا و سیمای استان در این خصوص شد و در انتها با تبریک سال نو برای اعضاء این کارگروه، سلامت و موفقیت را آرزو کرد.

خبر و عکس: حسین میری
 

   1397/12/26 15:32     
  
تعداد بازدید :  134