برگزاری هشتمین جلسه‌ی آموزش رابطین سلامت پروژه تکامل دوران اولیه کودکی ECD

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه آموزش رابطین سلامت با عنوان "توسعه همه‌جانبه دوران کودکی" ECD (Early Childhood Development) سه شنبه  25 اردیبهشت‌ 97 در سالن اجتماعات مرکز بهداشت اسلام‌شهر، با حضور دکتر روشنفکر پژوهشگر مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت و جمعی از کارشناسان و چهل نفر از رابطین سلامت برگزار شد.
 
 این جلسه با هدف، آموزش مفهوم سلامت و عوامل اجتماعی مؤثر بر رشد و جایگاه رابطین در ارتباط با خدمات تخصصی طرح در زمینه عوامل اجتماعی و سلامت ایجاد شد.
 
دکتر روشنفکر مدرس آموزش داوطلبین سلامت گفت: تعریف سلامت در اساسنامه سازمان بهداشت جهانی(WHO) در سال 1946 پیش نویس شده و امروزه نمی توان سلامت را به معنای سلامتی کامل فیزیکی، روانی و اجتماعی را فقدان بیماری یا ناتوانی تعریف کرد، بلکه هدف رسیدن همه مردم به بالاترین سطح ممکن در این 3 مورد می باشد. 
در ادامه ایشان به موضوعات حمایت اجتماعی پرداخت و افزود: حمایت اجتماعی باعث می شود که افراد باور کنند  مورد علاقه، مراقبت و احترام هستند و به شبکه ای با تعهدات دو سویه تعلق دارند که چهار نوع اصلی این حمایت ها شامل: ابزاری(Instrumental)، عاطفی(Emotional)، اطلاعاتی(informational) و ارزیابانه(Appraisal) می باشد.
    
در پایان دکتر روشنفکر از بین داوطلبان؛  مسئولان جمع آوری کتاب کودکان ، جمع آوری اسباب بازی های بلا استفاده ، آموزش رویداد صدبازی و مسئول تهیه لیست خیرین را انتخاب کرد و افزود با این بانک های موجود می توانیم کار بزرگی را به یاری پروردگار در اسلامشهر پیاده نمائیم.
 
 
 
گزارش : اسلامی نیا
عکس: بیاتی
 
   1397/2/26 15:38     
  
تعداد بازدید :  261