برگزاری جلسه‌ی HPH به همت معاونت اجتماعی فرهنگی، در سالن آمفی تئاتر بیمارستان ضیائیان
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، به مناسبت هفته ملی دیابت به همراه پیاده سازی طرح بیمارستانهای ارتقا دهنده سلامت(HPH) در بیمارستان ضیائیان ، پویش مردمی در  روز سه‌شنبه ۲۲ آبان ۹۷ در سالن آمفی تئاتر بیمارستان برگزار شد.
این مراسم که به همت واحد آموزش سلامت بیمارستان ضیائیان و معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، با مشارکت شهرداری منطقه ۱۷ و با حضور بیماران دیابتی و مراجعه کنندگان در مرکز آموزشی درمانی ضیائیان برگزار شد،  واحدی رئیس اداره سلامت منطقه ۱۷ در ابتدا کلیاتی در خصوص دیابت و شیوع ۱۲ درصدی آن در بزرگسالان و افراد بالای ۲۰ سال ارائه کرد.
در ادامه جعفری کارشناس تغذیه در مورد رژیم دیابتی و عوارض رعایت نکردن آن برای افراد مبتلا به دیابت توضیحاتی داد.
در ادامه دکتر مهردل متخصص داخلی بیمارستان نیز در خصوص دیابت نوع ۱ و ۲ به ارائه مطالبی پرداخت و به اصلاح سبک زندگی در خصوص این بیماران و باورهای غلط در خصوص این بیماری اشاره کرد.
وی در قسمت پایانی سخنان خود به سؤالات افراد حاضر در این مراسم در خصوص بیماری دیابت، عوارض و راه های پیشگیری از آن پاسخ داد.
در پایان مسابقه‌ای بین افراد حاضر در مراسم برگزار شد که به سه نفر از افرادی که به تمامی سؤالات مطروحه پاسخ دادند یک دستگاه گلوکومتر از طرف شهرداری منطقه 17 اهدا شد.
 
خبرنگار: اسلامی نیا


   1397/8/22 11:43     
  
تعداد بازدید :  88