برگزاری جلسه شورای مشارکت های مردمی با حضور معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، دومین جلسه شورای مشارکت های مردمی روز سه شنبه 21 اسفند در سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه با حضور اساتید صاحب نظر در این زمینه تشکیل شد.
در ابتدای جلسه دکتر رستمیان ضمن خوشامدگویی خدمت حضار، به صحبت های دکتر کریمی  اشاره کرد و گفت:  با توجه به ساختاری که ایجاد شده  با انتخاب فردی به عنوان  مسئول راه اندازی بنیاد یا شورای مشارکت های مردمی دانشگاه سبب رسمی شدن ساختار تعریف شده ای شود، تا از طریق توسعه ی شبکه ی همکاران، حامیان و فارغ التحصیلان شاغل در رشته ها و کشورهای مختلف و دوستداران دانشگاه (در داخل و خارج کشور) در نهاد های مختلف علمی آن را به بهره برداری برساند وبرای توسعه ی ظرفیت های آموزشی پژوهشی، اقتصادی، فرهنگی دانشگاه و جامعه سوق داده شود و همزمان با شروع کار این شورا در دانشکده ها نیز بتوان با الگوبرداری از آن مجمع یا شورایی را ایجاد کرد.
وی در ادامه ی صبحت های خود به الگوبرداری از روش های صحیح در سایر دانشگاه های سطح جهان اشاره داشت و ابراز امیدواری کرد با شروع سال جدید بتوان هر چه سریعتر تشکیل این بنیاد را  پیگیری کنیم.
سپس دکتر ترابی پیرو دستور جلسه، گزارشی از تجارب و دستاوردهای سایر دانشگاه ها در سطح جهان  ارائه کردو گفت: دانشگاه هایی که در الگوی نسل سه و چهار قرار می گیرند سازماندهی ویژه ای را برای حامیان خود انجام داده اند که می توان از آن به عنوان تجربه ای برای راه اندازی همین شورا یا بنیاد در دانشگاه علوم پزشکی تهران استفاده شود.
وی به دانشگاه هاروارد که بزرگترین دانشگاه وقفی دنیا می باشد اشاره کرد که حدود 400 سال پیش تاسیس شده و شروع و راه اندازی آن توسط گروهی از فارغ التحصیلان دانشگاه بوده است، شعار این کمپین روشن کردن گذشته و شکل دادن به آینده برای نوآوری می باشد تا بتوانند از انرژی موجود دانشجویان و اساتید خود در مکانی خارج از دانشگاه به تولید ایده بپردازند و برای هزینه کرد تمام موقوفات و کمک های نقدی جمع شده برای دانشگاه برنامه ریزی درستی انجام دهند.وی در ادامه به تاریخچه دانشگاه های دیگر نیز اشاره داشت.
سپس دکتر صداقت عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره به وجود ساختار معقول و پاسخ گو کرد و اظهار داشت با ساختار می توان رو به جلو حرکت کرد.
سپس دکتر مومنی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به فعالیت های این دانشگاه و سابقه ی وجود بنیان حامیان، نیاز داشتن به نقشه ی راه را متذکر شد و آقای دکتر جعفری نیز مسئولیت راه اندازی و حمایت از بخش بین الملل را به عهده گرفت.

درادامه  دکتر گتمیری از همراهی اساتید و دانش آموختگان تشکر کرد.
در پایان یکی از فعالین حوزه ی دانش آموزی و  عضو مجمع خیرین مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به برگزاری همایشی با حضور مجامع خیران کشور و سلامت اشاره کرد  و افزود: با طرح موضوع از سوی اساتید دانشگاه و جمع آوری نظرات این افراد برای تاسیس بنیاد حامیان، برای پیشرفت این بنیاد اقدام نمود.
خبر :  سعادت

عکس: حسین میری

 

   1397/12/22 13:18     
  
تعداد بازدید :  176