برگزاری بیست‌ و هفتمین اجلاس سراسری نماز در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان با حضور دکتر روحانی
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، بیست وهفتمین اجلاس سراسری نماز 14 آذر در استان سمنان با حضور رییس جمهورو مسئولان با موضوع مهارت‌های دعوت به نماز برگزار شد.
در این مراسم که از دانشگاه علوم پزشکی تهران حجت الاسلام دکتر غفاری معاون نهاد رهبری،  حجت الاسلام متوسلیان مدیر گروه معارف، حجت الاسلام حامد پورامام جماعت بیمارستان شریعتی، دکتر قربانی عضو هیات علمی دانشگاه، محمود اشتیاقی کارشناس ستاد اقامه نماز حضور داشتند.
 ابتدا آیت الله شاهچراغی امام جمعه ی استان سمنان پیام مقام معظم رهبری را قرائت کرد و سپس رئیس ستاد اقامه نماز کشورحجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی بر لزوم رسیدگی به نمازخانه‌های بین راهی بخصوص در مسیر زائران امام رضا (ع) تاکید کرد و افزود: دو هزار مسجد در جاده‌ها وجود دارد که وزارت مسکن و شهرسازی باید در رسیدگی و افزایش تعداد آنها بیشتر فعالیت کند، وی از رئیس جمهور خواست ساعاتی از جلسه‌های هیئت دولت را به رسیدگی به وضعیت نماز در کشور اختصاص دهد.
شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز محور اصلی اجلاس امسال نماز بود و يک هزار و پانصد و پنجاه اثر به دبیرخانه اجلاس ارسال شده بود که در نهایت از ۴۰ نفراز برگزیدگان تجلیل شد.
در این مراسم از وزرات کشور، وزرات آموش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت ارتباطات، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی و سازمان زندان‌ها به عنوان دستگاه‌های اجرایی فعال در عرصه نماز تجلیل شد.
همچنین از علیرضا بیرانوند فوتبالیست ملی پوش ایران، موسوی بلالیان رئیس ستاد نماز استان خوزستان بخاطر ۲۷ سال خدمت افتخاری در ستاد نماز، دکتر اصغر قربانی متخصص کودکان بیمارستان بهارلو به خاطر تجربه موفق در تدریس سلامت معنوی در بین کادر درمانی و پرستاران بیمارستان های کشور و اشاعه فرهنگ اقامه نمازدر بیمارستان بهارلو، معصومه بهرامی به خاطر تجربه موفق در جذب دانش آموزان به نماز و قاسم شریفی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان برای ترویج فرهنگ نماز تقدیر شد.
 پیام مقام معظم رهبری به مناسبت بیست وهفتمین اجلاس سراسری نماز:
بسم الله الرحمان الرحیم
و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
اجلاس سالانه‌ی نماز از سوئی نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه‌ئی است که میتواند بر همه‌ی اعمال و فرایض دیگر، روح بدمد و آنها را کارآمد کند: «إن قُبِلَت قُبِلَ ماسِواها» و از سوی دیگر خدمت بزرگی است به آنان که حقِّ این هدیه‌ی الهی را ندانسته و در آن سهل‌انگاری میکنند.
نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل میکشاند و اعتلاء میبخشد.
بخش مهمی از گرفتاریها و آلودگیهای ما براثر نپرداختن به این حقیقت هشدار دهنده است. از این رو ترویج نماز با همه‌ی شیوه‌های اثرگذار، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم و شما دست‌اندرکاران این اجلاس بویژه عالم مجاهد جناب حجةالاسلام آقای قرائتی بحمدالله در این راه از توفیق الهی بهره‌مند شده‌اید.
آموزش و پرورش میتواند در این عرصه از اثرگذارترین‌ها باشد.
مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ی جامعه است.
والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته
سیدعلی خامنه‌ای(13 آذر 1397)

 خبرنگار: محمود اشتیاقی


   1397/9/17 10:19     
  
تعداد بازدید :  177