برگزاری اولین جلسه شورای فعالیت های جهادی
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، یکشنبه 8 اردیبهشت اولین جلسه شورای ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه در محل سالن شورای معاونت فرهنگی در حالی برگزار شد که دکتر احمد اسفندیاری نماینده کانون سلامت استان قدس رضوی مهمان این جلسه بود.
 وی ابتدا به شرح فعالیت های آستان قدس در کشور پرداخت و افزود همه مردم می توانند با ثبت نام در سایت آستان قدس به جمع خادمیاران رضوی ملحق شوند و در هر کجا که زندگی می کنند با توجه به تخصص و توانایی شان به عنوان خادم آستان مقدس امام رضا(ع) به مردم نیازمند خدمت کنند و یا در خدمت زائران و مجاوران حضرتش باشند؛ این خادمیاران در صورت تمایل می توانند در طول سال 12 روز هم در حرم مطهر امام رضا علیه السلام خدمت نمایند.
دکتر اسفندیاری با توجه به امکانات مادی و معنوی آستان مقدس امام هشتم علیه السلام و رغبت محبان حضرتش برای خدمتگزاری این امام همام، موقوفات مختلف حضرت در شهر های مختلف، دستور اکید مقام معظم رهبری و سیاست تولیت آستان مقدس رضوی در خدمت به مستضعفان افزود: در آستان قدس معاونتی تحت عنوان معاونت امداد مستضعفین تشکیل شده و به تبع آن در هر استانی شعبه ای از این معاونت تشکیل شده و دوستان و محبان امام ثامن ضامن از جمله پزشکان به نیابت از ایشان به دستگیری و خدمت به مردم مشغولند. نامبرده سیاست کانون سلامت آستان قدس در استان تهران را پرهیز از موازی کاری و استفاده بهینه از امکانات و اعتبارات خواند و آمادگی خود را برای عقد تفاهم نامه با دانشگاه و همکاری های مشترک داوطلبانه و جهادی در حوزه سلامت اعلام کرد. اسفدیاری ضمن تشکر از دعوت نامبرده به شورای ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه از ارتباط موثر دکتر محمد حسین صادقیان که عضو هر دو مجموعه بوده و امکان این ارتباط را فراهم کرد تشکر نمود.
در ادامه جلسه آریا رحمانی دبیر کانون جهادی دانشجویی محیا و حاجی پور مسئول قرارگاه رویش های انقلاب حوزه دانشجویی، گزارش اردوی جهادی انجام شده در پلدختر شهر معمولان و سوسنگرد را ارائه کردند.
حجت الاسلام دکتر عیسی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن تشکر از اقدامات انجام شده با سازمان های دیگر، همکاری برای کمک به هموطنان را مفید عنوان کرد.
در پایان دکتر علی اصغر باقرزاده دبیر ستاد فعالیت های جهادی گفت: پیش نویس تفاهم نامه ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه با کانون سلامت آستان قدس رضوی در همین هفته آماده و برای نهایی شدن تفاهم نامه مبادله و انشاالله همکاری مشترک از شهر باقرشهر تهران شروع خواهد شد. وی همچنین با اعلام برگزاری همایش تقدیر از فعالان جهادی دانشگاه در روزشنبه 14 اردیبهشت 98 خبر داد و از همه اعضاء و کارکنان علاقمند به فعالیت های داوطلبانه جهادی دعوت کرد در همایش شرکت کنند.
خبر: فصیحی                    
عکس: میری


   1398/2/8 17:27     
  
تعداد بازدید :  116